Warta Zawiercie/aluroncmc.pl

Po zaciętym boju i wyczerpującym cyklu spotkań, Aluron CMC Warta Zawiercie pokonała w serii PGE Skrę Bełchatów w stosunku 3:1. Tryumf nad siatkarzami Skry i zdobycie trzeciego miejsca, to największe dotychczasowe osiągnięcie klubu z Zawiercia.

Droga do medalu prowadziła przez kręte ścieżki. Jurajscy Rycerze w ostatnim pojedynku wspomnianej serii musieli sobie bowiem radzić bez Uroša Kovačevicia, jednej z głównych postaci zespołu. Serb doznał drobnego urazu, którego niestety nie udało się wykurować na czas.

Wymiana set za set, doprowadziła wczorajszego wieczoru do tie-break’a, w którym na absolutne wyżyny swoich umiejętności wspiął się Dawid Konarski, zdobywając kluczowe punkty z zagrywki i ataku, tym samym zapewniając Warcie brązowy medal.

Tytaniczna praca siatkarzy z Zawiercia i nieustępliwość wynagrodziły niezwykle udany sezon. Ojców sukcesu można wyróżnić wielu, jednak zespół ten imponował przede wszystkim jako monolit. Zgranie, poświęcenie, wiara – to wszystko charakteryzowało brązowych medalistów.

Dla siatkarzy z Bełchatowa była to druga z rzędu przegrana seria w pojedynku o trzecie miejsce. Rok temu PGE Skra uległa Projektowi Warszawa. Podopieczni Radosława Kolanka niewątpliwie pozostawili serce na boisku, za co trzeba im oddać należyty szacunek. Świetna, widowiskowa seria, będąca doskonałą reklamą tego sportu.

Najlepsze kursy online:

One Thought on Siatkówka. Aluron CMC Warta Zawiercie brązowym medalistą PlusLigi!
    Ⓜⓤⓒⓗⓞⓜⓞⓡⓔⓚ
    14 May 2022
     12:36pm

Mecz był bardzo wyrównany i fenomenalny. Świetna gra obu drużyn, zwroty akcji i w 5 secie wygrana Zawiercia.

W tym samym czasie był emitowany mecz żużlowy, której to dyscypliny jestem fanem, Krosno vs. Bydgoszcz, ale wolałem rozgrywki piłkarskie.

Wielkie gratulacje dla zawodników Aluron CMC Warta Zawiercie i Brązowego medalu Plus Ligi!!!!