Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Po wspaniałym widowisku na torze w Landshut można stwierdzić, że jedną nogą w pierwszej lidze jest drużyna Diabłów. Ekipa Sławomira Kryjoma wygrała z opolanami 52:38 i wypracowała sobie solidną zaliczkę przed rewanżem. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy okazał się zdobywca 14 punktów w pięciu startach, Dimitri Berge. Największą zdobyczą punktową po stronie gości popisał się natomiast Jacob Thorsell – 9 punktów w sześciu startach. 

 

Pierwszy bieg wielkiego finału rozpoczął się od podziału punktów. Sensacyjnym zwycięzcą tego wyścigu okazał się Mateusz Tonder, który po starcie założył Kaia Huckenbecka i do końca nie oddał prowadzenia. Walkę o trzecie miejsce toczył z kolei Tobias Busch z Andriejem Kudriaszowem, górą w tym starciu okazał się Niemiec. Bieg młodzieżowy padł łupem gospodarzy w stosunku 4:2. Pierwszy był Norick Bloedorn, który z dużą przewagą wygrał bieg, drugi na mecie zameldował się Bartłomiej Kowalski, trzeci natomiast był Marius Hillebrand. Kolejny wyścig znakomicie rozpoczął się dla gości, którzy po starcie wyszli na 5:1. Bieg został jednak przerwany, a ostrzeżeniem ukarano Jacoba Thorsella. Powtórka okazała się szczęśliwsza dla gospodarzy. Znakomicie spod taśmy wyszedł Dmitri Berge, wypychając Thorssella oraz Polisa. Na początku zanosiło się na 5:1 dla gospodarzy, ale na taki rozwój wydarzeń nie zgodził się Jacob Thorssell i po zaciętej walce z Martinem Smolinskim do mety dowiózł cenne dwa punkty. Nieoczekiwanie rozpoczął się wyścig zamykający pierwszą serię startów. Marius Hillebrand i Michael Haertel znakomicie ustawili się po wyjściu z pierwszego łuku. Przez trzy okrążenia gospodarze prowadzili podwójnie, ale Mads Hansen zamęczył atakami młodego Mariusa Hillebranda, ostatecznie dowożąc do mety dwa punkty. 

Druga seria rozpoczęła się od remisu i chociaż po pierwszym łuku ponownie prowadzili gospodarze w stosunku 4:2, to niesamowitą wolą walki po słabym starcie ponownie wykazał się Hansen. Duńczyk stoczył zwycięski bój o trzecie miejsce z Tobiasem Bushem. Dmitri Berge przywiózł kolejną trójkę, a drugi był Andriej Kudriaszow. Bieg 6. to nierówny start i ostrzeżenie dla Oskara Polisa. W powtórce podwójnie zwyciężyła para Smolinski – Bloedorn. Oskar Polis do końca starał się ścigać zawodnika gospodarzy, ale ataki te okazały się być nieskuteczne. Kolejny wyścig upłynął pod znakiem emocjonującego pościgu, byliśmy świadkami niesamowitej jazdy Jacoba Thorssella za gospodarzami. Ekipa z Landshut standardowo, tak jak przez cały mecz, znakomicie wyszła ze startu, jednak zawodnik gości najpierw świetnym atakiem pokonał Kaia Huckenbecka, a później przez cały czas ścigał Michaela Haertela. Ostatecznie osiągnął swój cel, wyprzedzając go na drugim wirażu czwartego okrążenia. Po 7. biegach gospodarze prowadzili w stosunku 26:16 

Bieg 8. nie miał większej historii. Daleko z przodu był Martin Smolinski, za nim dwójka Kudriaszow – Hansen, ostatni na metę przyjechał Marius Hillebrand. Kolejny wyścig to ponownie niesamowite emocje. Przez cztery okrążenia para Huckenbeck – Haertel prowadziła podwójnie, cały czas jednak Haertela atakował Oskar Polis. Na samej mecie udało mu się rozdzielić parę gospodarzy, daleko z tyłu za to był Mateusz Tonder. W biegu zamykającym trzecią serię startów trener Sławomir Kryjom zastosował rezerwę zwykłą. W miejsce Tobiasa Buscha wskoczył Norick Bloedorn. Jak z armaty ze startu wystrzelił Bartłomiej Kowalski, a po zewnętrznej dołączył do niego Jacob Thorssell. Zawodnicy gości prowadzili podwójnie, jednak Dmitri Berge cały czas starał się walczyć i ścigał rywali. Dopiął swego i ostatecznie rozdzielił parę gości. 

Czwartą serię startów rozpoczęła rezerwa taktyczna. W miejsce Mateusza Tondera awizowany został Jacob Thorssell. Zmiana ta pozwoliła gościom jedynie utrzymać remis, gdyż Dmitri Berge po starcie pogodził parę Thorssell – Hansen. Kolejny wyścig okazał się bardzo szczęśliwy dla opolan. Defekt po starcie zanotował Tobias Busch, na dystansie Oskar Polis uporał się z Norickiem Bloedernem i to zespół gości zwyciężył 4:2. Ostatni wyścig przed nominowanymi to ostrzeżenie dla Jacoba Thorssella. Z racji tego, że Szwed miał już jedno na swoim koncie, decyzją sędziego został wykluczony z powtórki. W drugiej odsłonie tego wyścigu osamotniony Andriej Kudriaszow pogodził dwójkę gospodarzy w postaci pary Smolinski – Haertel i dowiózł tym samym remis. 

Biegi nominowane padły łupem gospodarzy. Bieg 14. zakończył się zwycięstwem 4:2. Parę Huckenbeck – Haertel rozdzielił Oskar Polis. Ostatni bieg pierwszego finału to podwójne zwycięstwo pary Smolinski – Berge nad duetem Thorssell – Kudriaszow. Warto zaznaczyć, że Szwed do końca starał się atakować, jednak na nic to się nie zdało, a gospodarze wygrali całe spotkanie 52:38. 

Pierwszy mecz finałowy 2. Ligi Żużlowej:

Trans MF Landshut Devils – OK Bedmet Kolejarz Opole 52:38

Trans MF Landshut Devils 52 

9.Kai Huckenbeck 9+1 (2,1*,3,0,3) 

10.Michael Haertel 8 (3,2,1,1,1) 

11.Tobias Busch 1+1(1*,0,-,d) 

12.Dmitri Berge 14 (3,3,2,3,3) 

13.Martin Smolinski 11+1 (1,3,3,2,2*) 

14.Marius Hillebrand 2 (1,1,0) 

15.Norick Bloedorn 7+1(3,2*,0,2) 

OK Bedmet Kolejarz Opole 38 

1.Mateusz Tonder 3 (3,0,0,-) 

2.Oskar Polis 8 (d,1,2,3,2) 

3.Andriej Kudriaszow 7 (0,2,2,3,0) 

4.Mads Hansen 5+3 (2,1*,1*,1*) 

5.Jacob Thorssell 9 (2,3,1,2,w,1) 

6.Bartłomiej Kowalski 5 (2,0,3,0) 

7.Mateusz Świdnicki 1 (0,0,1) 

Bieg po biegu 

1.TONDER, Huckenbeck, Busch, Kudriaszow 3;3 

2.BLOEDORN, Kowalski, Hillebrand, Świdnicki 4:2 (7:5) 

3.BERGE, Thorssell, Smolinski, Polis(d) 4:2 (11:7) 

4.HAERTEL, Hansen, Hillebrand, Kowalski 4:2 (15:9) 

5.BERGE, Kudriaszow, Hansen, Busch 3;3 (18:12) 

6.SMOLINSKI, Bloedorn, Polis, Tonder 5:1 (23:13) 

7.THORSSELL, Haertel, Huckenbeck, Świdnicki 3;3 (26:16) 

8.SMOLINSKI, Kudriaszow, Hansen, Hillebrand 3;3 (29:19) 

9.HUCKENBECK, Polis, Haertel, Tonder 4:2 (33:21) 

10.KOWALSKI, Berge, Thorssell, Bloedorn 2:4 (35:25) 

11.BERGE, Thorssell, Hansen, Huckenbeck 3;3 (38:28) 

12.POLIS, Bloedorn, Świdnicki, Busch(d) 2:4 (40:32) 

13.KUDRIASZOW, Smolinski, Haertel, Thorssell(w) 3;3 (43;35) 

14.HUCKENBECK, Polis, Haertel, Kowalski 4:2 (47:37) 

15.BERGE, Smolinski, Thorssell, Kudriaszow 5:1 (52:38)