Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle sezonów Bydgoszcz czeka na Ekstraligę

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle sezonów Bydgoszcz czeka na Ekstraligę
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Niespełna dwa tygodnie temu został opublikowany terminarz Speedway of Nations 2019. W turnieju uznawanym za Drużynowe Mistrzostwa Świata tytułu bronić będą Rosjanie. Reprezentanci Sbornej mają sporą chrapkę na drugi triumf z rzędu.

Zorganizowany w zeszłym roku we Wrocławiu finał Speedway of Nations, choć nie odbył się przy pełnych trybunach, to obfitował w wielkie emocje. Z pasjonującej walki pomiędzy Rosjanami, a Brytyjczykami zwycięsko wyszli nasi sąsiedzi ze wschodu, których reprezentowali Emil Sajfutfinow, Artiom Łaguta i Gleb Czugunow.

20 i 21 lipca, na stadionie Anatolija Stiepanowa, Rosjanie spróbują powtórzyć wyczyn ze stolicy Dolnego Śląska i udowodnić, że to właśnie oni dysponują najmocniejszą żużlową parą na świecie. Atutem obrońców tytułu będzie publiczność wspierająca swoich ulubieńców w Togliatti. – Lubię stadion w Togliatti. To będą z pewnością dobre zawody, bo wszystkie reprezentacje są mocne. Myślę, że stadion będzie pełny przez dwa dni – powiedział w rozmowie z speedwaygp.com Emil Sajfutdinow.

– Miejmy nadzieję, że jeśli otworzy się szansa na ponowne zwycięstwo Rosji, to ją wykorzystamy. Taki rezultat byłby bardzo dobry dla nas i pomógłby rosyjskiemu żużlowi – dodał Rosjanin.

Zawodnik Fogo Unii Leszno liczy również na to, że organizacja tak dużej imprezy przyniesie rozwój sportu żużlowemu w Rosji. – Mamy tylko cztery ligowe drużyny, więc potrzeba zmian, aby speedway w Rosji stał się trochę większy. Na pewno potrzebujemy więcej zespołów i więcej talentów, które pomogą te więcej zespołów zbudować – zakończył żużlowiec z Saławatu.

BARTOSZ RABENDA