lotto partner główny serwisu
Bartosz Smektała kolekcja
betard
pt. Sty 24, 2020
wlodzimierz-luczak-wykonczenia-wnetrz
Polcopper

FOT. STAL RZESZÓW SPEEDWAY

Rzeszów, póki co, bez dużego sponsora

W dalszym ciągu nie wiadomo, jaka przyszłość czeka rzeszowski żużel. W ostatnich dniach sporo mówiło się, że Stowarzyszenie Stal Rzeszów będzie czyniło starania, by w sezonie 2019 motocykle zawarczały ponownie przy ul. Hetmańskiej. I co?

W sezonie 2020, wedle optymistycznych planów, zespół miał rozpocząć starty od poziomu drugiej ligi. Pojawiały się również plotki, że jednym z elementów odzyskania stabilności finansowej ma być pojawienie się w żużlu firmy Fibrain. Obecnie mocno przyczynia się ona do rozwoju sekcji piłkarskiej Stali Rzeszów. Takie rozwiązanie byłoby gwarancją, że żużel w Rzeszowie, w ciągu paru lat, może odzyskać swój dawny blask.

O komentarz poprosiliśmy prezesa firmy Fibrain, Rafała Kalisza. – Na chwilę obecną takie pogłoski mogę tylko zdementować. Podejrzewam, że biorą się stąd, iż jesteśmy aktywni przy rzeszowskiej piłce nożnej, która w końcu też jako Stal występuje w rozgrywkach. Piłka nożna i żużel to jednak dwa różne tematy. Tym drugim się nie zajmujemy – mówi prezes Kalisz.