PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Eltrox Włókniarz Częstochowa 49:41

2020-08-10 20:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Betard Sparta Wrocław – Fogo Unia Leszno 46:44

2020-08-09 19:15:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Motor Lublin 47:43

2020-08-09 16:30:00

Zakończona

Przejdź

2. Liga: OK Bedmet Kolejarz Opole – Wilki Krosno 39:50

2020-08-09 11:45:00

Zakończona

Przejdź

eWinner 1. Liga: Orzeł Łódź – Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno 51:39

2020-08-08 19:15:00

Zakończona

Przejdź

eWinner 1. Liga: Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wlkp. – Unia Tarnów 50:40

2020-08-08 16:30:00

Zakończona

Przejdź

Rozpoczęła się sprzedaż biletów na bydgoską rundę SEC z Sajfutdinowem, Madsenem i Pedersenem

Nicki Pedersen (z lewej) i Leon Madsen. fot. Jarosław Pabijan

Bydgoszcz będzie gospodarzem drugiej rundy TAURON Speedway Euro Championship 2020, która odbędzie się 8 lipca. Rozpoczęła się sprzedaż biletów na to wydarzenie.

Pięć rund zmagań wyłoni zawodnika, który zostanie indywidualnym mistrzem Europy. W stawce zawodów widnieją nazwiska najlepszych żużlowców świata. Na torze w Bydgoszczy pojawią się m.in. Nicki Pedersen, Leon Madsen oraz Emil Sajfutdinow.

– Cieszymy się, że tak zasłużony ośrodek dla polskiego żużla, jakim jest Bydgoszcz, będzie gospodarzem drugiej rundy Indywidualnych Mistrzostw Europy. Zawody odbędą się cztery dni po pierwszej rundzie zmagań, a odległość jaka dzieli Toruń i Bydgoszcz sprawia, że zawodnicy nie będą mieć problemów logistycznych. Co ważniejsze, bydgoski tor zapewnia mnóstwo fantastycznych wyścigów – powiedział Karol Lejman, prezes One Sport, promotora cyklu TAURON SEC.

Bydgoszcz to miasto, które w ostatnich latach przeżywa prawdziwy żużlowy renesans. Fani z grodu nad Brdą mają nadzieję, że jedna ze stolic województwa kujawsko-pomorskiego może nawiązać do lat świetności. Starsi kibice speedwaya dobrze pamiętają, jak wielką rolę ten stadion odgrywał w światowym żużlu.

Jakie nazwisko nasuwa się w pierwszej kolejności, gdy pomyślimy o Bydgoszczy? To bardzo proste pytanie. Oczywiście chodzi o Tomasza Golloba. Tomasz Lorek, opisujący stadion w grze żużlowej, mówił, że ten obiekt urósł do miana mitycznego, dzięki sukcesom tego zawodnika. Prawdopodobnie nikt lepiej tego nie ujął. Na początku XXI wieku nadkomplet publiczności przychodził oglądać, jak „Chudy” w znakomitym stylu wygrywał poszczególne rundy. Wielu próbowało z nim skutecznie rywalizować, ale gdy odnalazł swoją ścieżkę po zewnętrznej – zazwyczaj nie było czego zbierać.

Gollob startował również w cyklu SEC, jednak nie dane było mu powalczyć o punkty na bydgoskim torze. Teraz swoją szansę będą mieli: Kacper Woryna, Bartosz Smektała oraz Krzysztof Kasprzak.

Druga runda TAURON Speedway Euro Championship 2020 odbędzie się w Bydgoszczy, 8 lipca o godzinie 19:00. Bilety na to wydarzenie dostępne są na eBilet.pl.

Ceny przedstawiają się następująco:

Trybuna Główna – 100 PLN
Nowa Trybuna – 60 PLN
Sektor A – 50 PLN
Sektor B – 40 PLN

Bilet rodzinny (A+B) – 70 PLN (1+1)
                                    – 90 PLN (1+2)
                                    – 120 PLN (2+2) – nie ma biletów ulgowych
– Każda osoba na stadionie musi posiadać bilet
– Bilet rodzinny – 1 lub 2 osoby dorosłe + 1 lub 2 dzieci

4 Odpowiedzi

    1. A GP gdzie są poza Polską rozgrywane? Na trawce z kocykiem, więc nie przesadzaj bo Bydgoszcz do niektórych „aren” GP to luksus.

        1. Więc poczytaj dlaczego w Łodzi z tej imprezy zrezygnowano. Poza tym tor w Bydgoszczy jest jednym z najbardziej widowiskowych do ścigania o ile wiesz o czym w ogóle piszę, bo żużlem to się interesujesz chyba od tygodnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.