Główny partner portalu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Przed 4. kolejką żużlowej 2. Ligi doszło do kilku zmian w składach zespołów. Nowe twarze pojawią się w zespołach Metalika Recycling Kolejarza Rawicz oraz SpecHouse PSŻ-u Poznań.

Jeden z transferów odbył się właśnie na linii Poznań – Rawicz. Marcel Kajzer nie dostawał wielu szans w PSŻ-cie i choć otrzymał powołanie na najbliższy mecz, to poprosił o zgodę na wypożyczenie do innego klubu. Tym innym klubem jest jego macierzysty Kolejarz Rawicz.

– Dla mnie dziś nadchodzą zmiany. Poczułem, że zarówno dla swojego dobra, jak i dla dobra klubu, nadszedł pewien moment, aby obie strony dały sobie odrobinę wytchnienia i poprosiłem o wypożyczenie do innego zespołu. Spotkałem się z pełnym zrozumieniem ze strony poznańskiego klubu, który absolutnie nie chciał stawiać mi przeszkód i bardzo szybko doszliśmy do porozumienia – poinformował Kajzer w mediach społecznościowych. Przypomnijmy, że jeszcze w niedzielę żużlowiec miał spory żal do trenera o to, że nie znalazł się w składzie, a wyraził to podczas telewizyjnego wywiadu w Motowizji.

Teraz Kajzer będzie zdobywał punkty dla Kolejarza Rawicz, ale w Poznaniu zameldował się inny zawodnik. PSŻ doszedł do porozumienia z Wybrzeżem Gdańsk i pozyskał – na zasadach gościa – Roberta Chmiela. Zawodnik nie miał wielu szans w nadmorskim klubie, z reguły sporadycznie zastępował Kacpra Gomólskiego, dlatego w poszukiwaniu jazdy zszedł poziom niżej.

Obaj zawodnicy szansę debiutu otrzymają w najbliższy weekend. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz w sobotę (początek o meczu o 11:45) pojedzie na wyjeździe w Opolu z OK Bedmet Kolejarzem, a SpecHouse PSŻ Poznań w piątek – również na wyjeździe – o 16 zmierzy się z RzTŻ Rzeszów.