Na zdjęciu Robert Lambert, źródło: Facebook Speed Car Motoru

W przyszłym sezonie Brytyjczyk Robert Lambert na najwyższym szczeblu rozgrywek na Wyspach nadal będzie startował w drużynie King’s Lynn Stars, gdzie ściga się od 2014 roku.

Robert Lambert był drugim najskuteczniejszym zawodnikiem ekipy King’s Lynn Stars w minionym sezonie. Jego średnia wyniosła 2,071 pkt/bieg, dzięki czemu został sklasyfikowany na siódmym miejscu wśród żużlowców brytyjskiej Premiership.

21-letni Lambert jest dopiero trzecim zawodnikiem w składzie King’s Lynn Stars na przyszłoroczny sezon. Wcześniej kontrakty z ekipą Gwiazd podpisali jego rodak Lewis Kerr i Duńczyk Thomas Jorgensen.

Brytyjczyk cenne doświadczenie zebrał w tegorocznym cyklu Grand Prix, gdzie pełnił funkcję pierwszego rezerwowego i wystąpił w ośmiu rundach. 21-latek startował również w cyklu SEC, jednak nie zdołał powtórzyć sukcesu z 2018 roku, kiedy to stanął na najniższym stopniu podium cyklu i zdobył brązowy medal.

Przypomnijmy, że Robert Lambert starty w macierzystej lidze na Wyspach będzie łączył z występami na polskich torach, gdzie zamienił Speed Car Motor Lublin na beniaminka przyszłorocznych rozgrywek PGE Ekstraligi – PGG ROW Rybnik.

‪🚨 BREAKING NEWS |‬‪BRITISH sensation Robert Lambert has agreed to return to King’s Lynn for next season.‬‪Full story to follow shortly…‬‪#WelcomeBackRobert⭐️ ‬