Główny partner portalu

Rafał Dobrucki z młodzieżową reprezentacją Polski.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W sobotę w duńskim Outrup zostanie rozegrany finał Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów. Polska jest w tych zawodach istnym hegemonem, na piętnaście rozegranych dotąd finałów wygraliśmy ich aż dwanaście, a tylko jeden raz zabrakło nas na podium. – Chłopcy mają nikłe doświadczenie z duńskimi torami, ale jedziemy po tytuł – zapowiada szkoleniowiec Biało-Czerwonych, Rafał Dobrucki.

– Jedziemy po tytuł. Co prawda chłopcy mają nikłe doświadczenie z duńskimi torami, jednak chcemy przywieźć złoty medal – ocenia trener Dobrucki. Przed dwoma laty finał DMŚJ również odbywał się w Outrup, a wówczas startował Wiktor Lampart, który pojawi się też na starcie w sobotę. Spisał się dobrze – wywalczył 11 punktów w 5 startach.

– Duńczycy jadą u siebie, mają zdolnych chłopaków, i wiadomo, że będą groźni. Anglikom będzie sprzyjać niepewna pogoda i tor zbliżony do warunków w ich kraju – mówi Rafał Dobrucki. Zapytany o to, na kogo warto zwrócić uwagę w ekipie łotewskiej, która po raz pierwszy pojedzie w finale, bez wahania wskazał na Francisa Gustsa.

– Dobrze jeździ w lidze, fajnie siedzi na motocyklu – wylicza jego zalety Rafał Dobrucki.

Nie bez znaczenia będzie też wspomniana już pogoda. Prognozy wskazują na to, że w czasie trwania zawodów może spaść deszcz. – Pogoda zapowiada się na typowo skandynawską. Prognozy rzeczywiście nie są najlepsze, ale zawsze trzeba się z tym liczyć jadąc na zawody do Danii czy Szwecji – kończy trener.

Zawody w Outrup rozpoczną się jutro, 5 września, o 19.15. Drużyny wystąpią w następujących składach:

Wielka Brytania (kaski czerwone)
1. Daniel Bewley (C)
2. Drew Kemp
3. Jordan Palin
4. Tom Brennan
5. Leon Flint

Dania (kaski niebieskie)
1. Mads Hansen (C)
2. Jonas Seifert-Salk
3. Marcus Birkemose
4. Tim Soerensen
5. Matias Nielsen

Łotwa (kaski białe)
1. Francis Gusts
2. Ernest Matjuszonok
3. Daniił Kołodinski
4. Ricards Ansviesulis
5. Oleg Michaiłow (C)

Polska (kaski żółte)
1. Wiktor Lampart
2. Norbert Krakowiak
3. Wiktor Trofimow
4. Jakub Miśkowiak
5. Dominik Kubera (C)

JAKUB SZABUNIA