Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

MRGARDEN GKM Grudziądz napisał historię, wygrywając po 21 latach wyjazdowy mecz na torach ekstraligowych. Zwycięstwo 46:44 smakuje podwójnie, bowiem GKM dokonał tego podczas derbowego pojedynku w Toruniu. Gołębie tym samym są już o krok od wywalczenia wymarzonego awansu do rundy play-off.

Podczas żużlowego święta w Toruniu obecny był również prezydent Grudziądza Maciej Glamowski. Nie krył radości z powodu zwycięstwa podopiecznych Roberta Kempińskiego. – Czuję ogromną satysfakcję i mam poczucie sukcesu. Dokonaliśmy tego po tak długim czasie i wielce prawdopodobne, że mamy play-off. Plany, które zakładaliśmy przed sezonem zaczynają się realizować, a inwestycje okazały się trafne. Wielki szacunek dla zawodników, działaczy i naszych kibiców, którzy tak licznie dopingowali drużynę, stwarzając fantastyczną atmosferę – mówił szczęśliwy prezydent.

Grudziądzcy kibice szczelnie wypełnili swój sektor i bardzo głośnym dopingiem pomogli pupilom w osiągnięciu historycznego zwycięstwa. Zainteresowanie żużlem w Grudziądzu jest coraz większe, a sukcesy zaczynają sprawiać, że zapotrzebowanie będzie systematycznie rosnąć. Już dzisiaj stadion miejski nie mieści wszystkich chętnych chcących obserwować pojedynki żużlowe przy ul. Hallera 4. – Planujemy dalszą modernizację tego stadionu. Są już na to konkretne plany, a szefowie klubu podjęli rozmowy z projektantami. Obiekt będzie w dalszym ciągu modernizowany i będzie to związane ze zwiększeniem liczby miejsc – podsumował Maciej Glamowski.

Artiom Łaguta przy okazji derbowego pojedynku zadeklarował chęć pozostania w Grudziądzu na rok 2020.

MRGARDEN GKM Grudziądz jest klubem stabilnym finansowo i organizacyjnie. Wspomagany ogromną pomocą ze strony Urzędu Miasta stopniowo się rozwija, a zawodnicy rokrocznie przedłużają w nim swoje kontrakty. Najlepszym przykładem ilustrującym obecną sytuację Gołębi jest deklaracja absolutnego lidera Artioma Łaguty o przedłużeniu swojego kontraktu na rok 2020.

2 komentarze on Stadion w Grudziądzu będzie zmodernizowany!
  Ad Vocem
  29 Jun 2019
   6:11pm

  Grudziądz wygrywał regularnie na wyjazdach przez tych 21 lat, tylko jeździł w niższych ligach – „udawać” 21 lat bez zwycięstwa to krzywdzące

Skomentuj

2 komentarze on Stadion w Grudziądzu będzie zmodernizowany!
  Ad Vocem
  29 Jun 2019
   6:11pm

  Grudziądz wygrywał regularnie na wyjazdach przez tych 21 lat, tylko jeździł w niższych ligach – „udawać” 21 lat bez zwycięstwa to krzywdzące

Skomentuj