fot. Ostrovia Ostrów
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Wszystko wskazuje na to, że pomimo obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, w Ostrowie Wielkopolskim motocykle jeszcze zawarczą. W poniedziałek ma być znana data rozegrania 68. Turnieju o Łańcuch Herbowy, choć turniej będzie zorganizowany w nieco zmienionej formie, aniżeli pierwotnie planowano. 

– To jedna ze sztandarowych imprez sportowych w Ostrowie Wielkopolskim. Wspólnie z miastem chcemy by nawet w tych trudnych czasach turniej się odbył. Łańcuch Herbowy mamy już wykonany. Czeka na kolejnego triumfatora. Nie chcieliśmy aby z uwagi na pandemię zrobiła się wyrwa po tylu latach tradycji – mówi prezes klubu, Waldemar Górski, na łamach klubowych mediów. 

Ostateczna decyzja, kiedy turniej zostanie rozegrany zostanie podjęta w poniedziałek. Początkowo zawody miały być zorganizowane wraz z firmą Speedway Events, ostatecznie klub zorganizuje je sam. 

– W sytuacji kiedy nie może być kibiców na trybunach wszystko wskazuje na to że sami zorganizujemy turniej w obsadzie młodzieżowej. Nie wyobrażam sobie, aby tradycja została przerwana. Rozmawiamy także na temat transmisji telewizyjnej, chociażby w internecie, tak by kibice mogli zobaczyć te zawody. Obsada młodzieżowa nie oznacza, że będzie nudno i nieciekawie – podsumowuje prezes ostrowskiego klubu.