Z wielkim zaskoczeniem patrzyliśmy jak dobrze przyjęła się nowa zabawa na naszym portalu. Po zakończeniu niedzielnych spotkań PGE Ekstraligi mogliście wybierać zawodnika, który Waszym zdaniem najlepiej spisał się w pierwszej kolejce Drużynowych Mistrzostw Polski. W głosowaniu wzięło udział aż 186 osób. Jeśli taką frekwencją będziecie popisywać się co tydzień, to kto wie? Może na koniec sezonu najlepszy zawodnik otrzyma statuetkę czytelników portalu Po Bandzie.
Zdecydowaliśmy, że w naszym zestawieniu będziemy uwzględniali pięciu najlepszych zawodników głosowania. Każdy zawodnik, który znajdzie się w najlepszej piątce będzie miał dopisywany do swojego dorobku 1 punkt. Dodatkowe dwa oczka będziemy przyznawali za miano najlepszego żużlowca kolejki.
Wyniki głosowania PO BANDZIE TOP 5 w pierwszej kolejce PGE Ekstraligi:
5. Leon Madsen (forBET Włókniarz Częstochowa) – 5,2% głosów
Gdyby nie Leon Madsen, największą niespodzianką pierwszej kolejki PGE Ekstaligi nie byłaby wygrana Speed Car Motoru Lublin z MR GARDEN GKM-em Grudziądz, tylko triumf truly.work Stali Gorzów na obiekcie częstochowskich Lwów. Duńczyk był niekwestionowanym liderem gospodarzy. Wywalczył 14 punktów w pięciu biegach.
4. Emil Sajfutdinow (FOGO Unia Leszno) – 7,4% głosów
Rosjanin, który startował na nowym silniku od Ashleya Hollowaya, imponował szybkością w inauguracyjnym spotkaniu na Smoku. 30- latek był głównym architektem pewnego triumfu nad Betard Spartą Wrocław. Sposób na Sajfutdinowa, wśród rywali, znalazł tylko Tai Woffinden.
3. Tai Woffinden (Betard Sparta Wrocław) – 15,9% głosów
Bez mistrza świata, spartanie zostaliby kompletnie rozgromieni w Lesznie. Jedyną wpadką Woffindena okazał się bieg pierwszy, w którym Brytyjczyk chciał ukraść start i sam się ukarał. Na dogonienie Sajfutdinowa i Smektały nie było już wtedy szans. Potem „Tajski” dominował na leszczyńskim owalu i przywiózł pięć „trójek” z rzędu.
2. Anders Thomsen (truly.work Stal Gorzów) – 16,2% głosów
Zawodnik, który zdaniem niektórych był nieprzygotowany do PGE Ekstaligi, w swoim debiucie przywiózł na wyjeździe 13+2. Cała żużlowa Polska była z pewnością w szoku gdy Duńczyk bez problemów mijał Fredrika Lindgrena. Jeśli Thomsen podtrzyma swoją znakomitą formę, będzie okrzyknięty mianem najlepszego transferu sezonu.
1. Paweł Miesiąc (Speed Car Motor Lublin) – 41,8 głosów
Akcje Pawła Miesiąca z niedzielnego spotkania z pewnością będą wspominane w Lublinie jeszcze przez długie lata. 34-latek, który przed sezonem był skazywany na rolę rezerwowego w drużynie beniaminka, poprowadził Koziołki do historycznego zwycięstwa. Waleczność i wielkie umiejętności Miesiąc pokazał szczególnie w biegach, które otwierały i zamykały mecz. Skuteczna pogoń najpierw za Bjerre i Lindbackiem, a potem za Buczkowskim to esencja sportu, który kochamy.
BARTOSZ RABENDA
Żużel. Motor Lublin znów zadziwił całą Polskę! W tych strojach pojadą o czwarte złoto!
Żużel. Co za bomba Motoru! Wiadomo, co z nowym kontraktem Zmarzlika!
Żużel. Prezes Ekstraligi szokuje! Stal już… nie ma długów?!
Żużel. Tungate mówi o walce o skład ROW-u! „Ktoś będzie rozczarowany”
Żużel. Dlaczego Apator znika z nazwy Aniołów i co z kevlarem? Mamy głos z klubu!
Żużel. Trześniewski mówi o atmosferze w ROW-ie! Kibice mają powody do obaw? (WYWIAD)