Główny partner portalu

Fredrik Lindgren/ FOT. JĘDRZEJ ZAWIERUCHA
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

13. kolejka PGE Ekstraligi była pechowa przede wszystkim dla dwóch zespołów. Najpierw grudziądzanie przegrali z forBET Włókniarzem Częstochowa i musieli pogodzić się z tym, że znów nie pojadą w play-offach. Kilka godzin później bardzo dotkliwą porażkę w starciu z Fogo Unią Leszno ponieśli torunianie. Ta przegrana oznacza, że Get Well nie ma już żadnych szans na pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej i może już przygotowywać się do nowych realiów w Nice 1. Lidze Żużlowej. W naszym kolejnym głosowaniu postawiliście na zawodników forBET Włókniarza, którzy pogrzebali marzenia wspomnianych wcześniej podopiecznych Roberta Kempińskiego. W TOP 5 nie zabrakło również miejsca dla dwóch juniorów prezentujących ostatnio zwyżkę formy.

Przypominamy, że w zestawieniu uwzględniamy pięciu najlepszych zawodników głosowania. Każdy zawodnik, który znajdzie się w najlepszej piątce ma doliczany do swojego dorobku punkt. Dodatkowe dwa oczka przyznajemy za miano najlepszego żużlowca kolejki.

Wyniki głosowania PO BANDZIE TOP 5 w trzynastej kolejce PGE Ekstraligi:

5. Przemysław Liszka (Betard Sparta Wrocław) – 8,49% głosów

19-latek zdecydowanie skradł show w niedzielnym spotkaniu Betard Sparty z Stelmet Falubazem. Liszka nie tylko umiejętnie towarzyszył Maciejowi Janowskiemu w walce z zielonogórzanami, ale także był bardzo szybki i bez większej pomocy kolegów ogrywał takich zawodników jak chociażby Nicki Pedersen. Wrocławianin zdobył w zawodach 7 punktów z bonusem i otarł się o perfekcyjny występ.

4. Matej Zagar (forBET Włókniarz Częstochowa) – 10,24% głosów

Słoweniec w meczu z MRGARDEN GKM-em Grudziądz w końcu pojechał jak prawdziwy lider forBET Włókniarza Częstochowa. Zagar przywoził arcyważne zwycięstwa i do tego pomagał częstochowskim juniorom. 36-latek zakończył mecz 12 punktami i bonusem. Jego jedynymi pogromcami okazali się Kenneth Bjerre i Artiom Łaguta.

3. Patryk Dudek (Stelmet Falubaz Zielona Góra) – 17,87% głosów (trzykrotnie w TOP 5)

Lider Stelmet Falubazu Zielona Góra bardzo słabo rozpoczął mecz z wrocławianami, ale potem był już prawie nie do złapania. Dudek dobrze rozgrywał pierwszy łuk i uciekał rywalom. Jedynym zawodnikiem, który znalazł sposób na ulubieńca kibiców z W69 w drugiej części zawodów był Maciej Janowski. To w głównej mierze dzięki „Duzersowi”, Stelmet Falubaz przegrał z Betard Spartą tylko dwoma punktami.

2. Wiktor Lampart (Speed Car Motor Lublin) – 22,31% głosów (dwukrotnie w TOP 5)

Żużlowcy, którzy przyjeżdżają na stadion Speed Car Motoru Lublin muszą liczyć się z tym, że czekają ich ciężkie boje nie tylko z Grigorijem Łagutą czy Mikkelem Michelsenem, ale także z młodziutkim i utalentowanym Wiktorem Lampartem. Młodzieżowiec zna już tor Koziołków jak własną kieszeń, a w niedzielnym pojedynku z truly.work Stalą Gorzów zdobył na nim 10 punktów i dwa bonusy. W takiej dyspozycji, Lampart może spokojnie powalczyć o miano najskuteczniejszego młodzieżowca PGE Ekstraligi 2020.

1. Fredrik Lindgren (forBET Włókniarz Częstochowa) – 32,74%głosów

Szwed nie jeździ w tym sezonie tak, jak oczekiwaliby tego kibice częstochowskich Lwów. Lindgren obudził się jednak na najważniejszy mecz sezonu, czyli bezpośrednie starcie o fazę play-off z MRGARDEN GKM-em Grudziądz. „Fredka” kapitalnie radził sobie z rywalami, w końcu dobrze odczytywał tor na stadionie przy Olsztyńskiej i był bardzo blisko zdobycia kompletu punktów w piątkowym spotkaniu. Jedyną „dwójkę” Lindgren przywiózł w piątym biegu gdy przyjechał za plecami Antonio Lindbaecka.

BARTOSZ RABENDA