Finał Speedway of Nations – dzień 2.

2020-10-17 19:00:00

Finał PGE Ekstraligi: Fogo Unia Leszno – Moje Bermudy Stal Gorzów 59:30 (103:76)

2020-10-11 19:15:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Betard Sparta Wrocław – RM Solar Falubaz Zielona Góra 50:40

2020-10-11 16:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno 46:44

2020-10-09 20:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: RM Solar Falubaz Zielona Góra – Betard Sparta Wrocław 37:32

2020-10-09 18:00:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław 55:34 (99:80)

2020-10-04 19:15:00

Zakończona

Przejdź

Po Bandzie TOP 5 #13: Lindgren obudził się i wygrał

Fredrik Lindgren/ FOT. JĘDRZEJ ZAWIERUCHA

13. kolejka PGE Ekstraligi była pechowa przede wszystkim dla dwóch zespołów. Najpierw grudziądzanie przegrali z forBET Włókniarzem Częstochowa i musieli pogodzić się z tym, że znów nie pojadą w play-offach. Kilka godzin później bardzo dotkliwą porażkę w starciu z Fogo Unią Leszno ponieśli torunianie. Ta przegrana oznacza, że Get Well nie ma już żadnych szans na pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej i może już przygotowywać się do nowych realiów w Nice 1. Lidze Żużlowej. W naszym kolejnym głosowaniu postawiliście na zawodników forBET Włókniarza, którzy pogrzebali marzenia wspomnianych wcześniej podopiecznych Roberta Kempińskiego. W TOP 5 nie zabrakło również miejsca dla dwóch juniorów prezentujących ostatnio zwyżkę formy.

Przypominamy, że w zestawieniu uwzględniamy pięciu najlepszych zawodników głosowania. Każdy zawodnik, który znajdzie się w najlepszej piątce ma doliczany do swojego dorobku punkt. Dodatkowe dwa oczka przyznajemy za miano najlepszego żużlowca kolejki.

Wyniki głosowania PO BANDZIE TOP 5 w trzynastej kolejce PGE Ekstraligi:

5. Przemysław Liszka (Betard Sparta Wrocław) – 8,49% głosów

19-latek zdecydowanie skradł show w niedzielnym spotkaniu Betard Sparty z Stelmet Falubazem. Liszka nie tylko umiejętnie towarzyszył Maciejowi Janowskiemu w walce z zielonogórzanami, ale także był bardzo szybki i bez większej pomocy kolegów ogrywał takich zawodników jak chociażby Nicki Pedersen. Wrocławianin zdobył w zawodach 7 punktów z bonusem i otarł się o perfekcyjny występ.

4. Matej Zagar (forBET Włókniarz Częstochowa) – 10,24% głosów

Słoweniec w meczu z MRGARDEN GKM-em Grudziądz w końcu pojechał jak prawdziwy lider forBET Włókniarza Częstochowa. Zagar przywoził arcyważne zwycięstwa i do tego pomagał częstochowskim juniorom. 36-latek zakończył mecz 12 punktami i bonusem. Jego jedynymi pogromcami okazali się Kenneth Bjerre i Artiom Łaguta.

3. Patryk Dudek (Stelmet Falubaz Zielona Góra) – 17,87% głosów (trzykrotnie w TOP 5)

Lider Stelmet Falubazu Zielona Góra bardzo słabo rozpoczął mecz z wrocławianami, ale potem był już prawie nie do złapania. Dudek dobrze rozgrywał pierwszy łuk i uciekał rywalom. Jedynym zawodnikiem, który znalazł sposób na ulubieńca kibiców z W69 w drugiej części zawodów był Maciej Janowski. To w głównej mierze dzięki „Duzersowi”, Stelmet Falubaz przegrał z Betard Spartą tylko dwoma punktami.

2. Wiktor Lampart (Speed Car Motor Lublin) – 22,31% głosów (dwukrotnie w TOP 5)

Żużlowcy, którzy przyjeżdżają na stadion Speed Car Motoru Lublin muszą liczyć się z tym, że czekają ich ciężkie boje nie tylko z Grigorijem Łagutą czy Mikkelem Michelsenem, ale także z młodziutkim i utalentowanym Wiktorem Lampartem. Młodzieżowiec zna już tor Koziołków jak własną kieszeń, a w niedzielnym pojedynku z truly.work Stalą Gorzów zdobył na nim 10 punktów i dwa bonusy. W takiej dyspozycji, Lampart może spokojnie powalczyć o miano najskuteczniejszego młodzieżowca PGE Ekstraligi 2020.

1. Fredrik Lindgren (forBET Włókniarz Częstochowa) – 32,74%głosów

Szwed nie jeździ w tym sezonie tak, jak oczekiwaliby tego kibice częstochowskich Lwów. Lindgren obudził się jednak na najważniejszy mecz sezonu, czyli bezpośrednie starcie o fazę play-off z MRGARDEN GKM-em Grudziądz. „Fredka” kapitalnie radził sobie z rywalami, w końcu dobrze odczytywał tor na stadionie przy Olsztyńskiej i był bardzo blisko zdobycia kompletu punktów w piątkowym spotkaniu. Jedyną „dwójkę” Lindgren przywiózł w piątym biegu gdy przyjechał za plecami Antonio Lindbaecka.

BARTOSZ RABENDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.