PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Eltrox Włókniarz Częstochowa 49:41

2020-08-10 20:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Betard Sparta Wrocław – Fogo Unia Leszno 46:44

2020-08-09 19:15:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Motor Lublin 47:43

2020-08-09 16:30:00

Zakończona

Przejdź

2. Liga: OK Bedmet Kolejarz Opole – Wilki Krosno 39:50

2020-08-09 11:45:00

Zakończona

Przejdź

eWinner 1. Liga: Orzeł Łódź – Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno 51:39

2020-08-08 19:15:00

Zakończona

Przejdź

eWinner 1. Liga: Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wlkp. – Unia Tarnów 50:40

2020-08-08 16:30:00

Zakończona

Przejdź

Po Bandzie TOP 5 #11: Drabik triumfuje z ogromną przewagą

FOT. JĘDRZEJ ZAWIERUCHA

W piątek do ścigania wróciła PGE Ekstraliga, a to oznacza, że my również wracamy z naszym zestawieniem. Miniony weekend stał pod znakiem zwycięstw gospodarzy. Fogo Unia, forBET Włókniarz, Betard Sparta i Stelmet Falubaz pewnie wygrały swoje spotkania.  W naszej zabawie również triumfował zawodnik drużyny, która podejmowała rywali na własnym torze. Co ciekawe, jest to pierwszy żużlowiec z dwoma tytułami najlepszego zawodnika kolejki na koncie.

Przypominamy, że w zestawieniu uwzględniamy pięciu najlepszych zawodników głosowania. Każdy zawodnik, który znajdzie się w najlepszej piątce ma doliczany do swojego dorobku punkt. Dodatkowe dwa oczka przyznajemy za miano najlepszego żużlowca kolejki.

Wyniki głosowania PO BANDZIE TOP 5 w jedenastej kolejce PGE Ekstraligi:

5. Artiom Łaguta (MRGARDEN GKM Grudziądz) – 3,1% głosów (trzykrotnie w TOP 5)

Rosjanin kolejny raz był liderem swojego zespołu. Niewiele zabrakło, a Łaguta, dzięki dobrej jeździe po swoim pierwszym starcie, poprowadziłby MRGARDEN GKM do zdobycia upragnionego punktu bonusowego. W ostatnim wyścigu na Stadionie Olimpijskim, lepsi od młodszego z braci Łagutów okazali się jednak Maciej Janowski i Jakub Jamróg.

4. Bartosz Zmarzlik (truly.work Stal Gorzów) – 5,2% głosów (pięciokrotnie w TOP 5)

Drużyna z Gorzowa to od dłuższego czasu Bartosz Zmarzlik i długo, długo nic. Wicemistrz świata, w niedzielę, znów musiał bronić swój zespół przed kompletną kompromitacją. 24-latek zdobył 15 z 33 punktów truly.work Stali i jako jedyny zawzięcie walczył z liderami Stelmet Falubazu Zielona Góra. Strach pomyśleć ile punktów przywoziliby gorzowianie gdyby nie mieli w składzie swojego najpewniejszego lidera.

3. Patryk Dudek (Stelmet Falubaz Zielona Góra) – 6,8% głosów (dwukrotnie w TOP 5)

„Duzers” drugi raz znalazł się w naszym zestawieniu i co ciekawe, jest to drugi raz po spotkaniu, w którym startował z niechcianym numerem „12”. W niedzielnych derbach 27-latek otarł się o perfekcję i stracił tylko jeden punkt. Dudkowi bardzo dobrze szły pojedynki z wspomnianym wcześniej Bartoszem Zmarzlikiem. Ulubieniec kibiców klubu spod znaku „Myszki Miki” dwukrotnie okazał się lepszy od lidera truly.work Stali, a raz musiał uznać jego wyższość.

2. Emil Sajfutdinow (Fogo Unia Leszno) – 15,4% głosów (pięciokrotnie w TOP 5)

Żużlowiec z Saławatu od początku sezonu jest w znakomitej formie, ale w ostatnich kilku tygodniach wrzucił jeszcze wyższy bieg. W starciu ze Speed Car Motorem Lublin, lider Fogo Unii Leszno znów nie znalazł pogromcy, a w biegu nominowanym postanowił dać szansę Bartoszowi Smektale. Sajfutdinow, kolejnymi świetnymi występami potwierdza, że wyrasta na głównego kandydata do zwycięstwa w cyklu Grand Prix.

1. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław) – 59,9% głosów (trzykrotnie w TOP 5)

Junior Betard Sparty Wrocław całkowicie zdominował nasze zestawienie po 11. kolejce PGE Ekstraligi. Drabik staje się zatem pierwszym żużlowcem, który triumfował w TOP 5 minimum dwukrotnie. Taki wynik głosowania nikogo nie może dziwić. Bez 16 punktów Drabika, wrocławianie mieliby problem ze zwycięstwem z MRGARDEN GKM-em Grudziądz, a o bonusie mogliby zapomnieć. Coś czujemy, że „Torres” nie zadowoli się awansem do półfinału  w sobotnim turnieju Grand Prix na Stadionie Olimpijskim.

BARTOSZ RABENDA

CASH BROKER

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.