Kliknij→

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Źródło: Bayern Monachium

Wysokie miejsce Bartosza Zmarzlika w Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski w 2021 roku. Indywidualny wicemistrz świata zajął trzecie miejsce na podium wyprzedzając m.in. medalistów Igrzysk Olimpijskich, a musiał uznać wyższość jedynie Anity Włodarczyk i Roberta Lewandowskiego. Dla piłkarza Bayernu Monachium to drugie zwycięstwo w plebiscycie z rzędu.

Rok 2021 był rokiem olimpijskim, zatem konkurencja w wyścigu na Najlepszego Sportowca Polski była naprawdę spora. W czołowej dziesiątce znalazło się wielu medalistów olimpijskich, choć na podium stanęło dwóch przedstawicieli dyscyplin nieolimpijskich. W głosowaniu kibiców trzecie miejsce zajął Bartosz Zmarzlik, drugie – mistrzyni Anita Włodarczyk, a zwycięzcą – podobnie jak przed rokiem – został jeden z najlepszych piłkarzy na świecie, Robert Lewandowski.

Dodajmy, że Bartosz Zmarzlik mimo srebrnego medalu w mistrzostwach świata w 2021 roku, poprawił swoją pozycję w porównaniu z zeszłorocznym plebiscytem. W głosowaniu kibiców za sezon 2020 zajął piąte miejsce.

6. Maria Andrejczyk (lekkoatletyka)
7. Sztafeta mieszana 4 x 400 metrów – lekkoatletyka (Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński, Dariusz Kowaluk, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik)
8. Czwórka podwójna kobiet – wioślarstwo (Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak, Katarzyna Zillmann)
9. Karolina Naja, Anna Puławska (kajakarstwo)
10. Tadeusz Michalik (zapasy)

One Thought on Plebiscyt Przeglądu Sportowego na Sportowca Roku: Lewandowski zwycięzcą, Zmarzlik na podium!
    Ⓜⓤⓒⓗⓞⓜⓞⓡⓔⓚ
    10 Jan 2022
     1:28pm

„Dla piłkarza Bayernu Monachium to drugie zwycięstwo w plebiscycie z rzędu” – Sportowiec roku? Gdzie my mieszkamy? W Monachium, Berlinie, Düsseldorfie, czy Hamburgu. Kurde, kibice wy mieszkacie w Polsce?!!!! Co Lewandowski wywalczył dla naszego kraju?

Spójrzmy na wicemistrzostwo Świata dla Zmarzlika, albo medale Olimpijskie kajakarzy, lekkoatletów z Anitą Włodarczyk na czele a może Mistrzostwo Świata wywalczone przez skoczka narciarskiego – Piotra Żyłę. Jeszcze można by wymieniać.

Zdaję sobie sprawę, że głosowali kibice, ale na kogo głosowali? Na popularnego w reklamach sportowca, czy na tego który zdobywał medale w barwach BIAŁO-CZERWONYCH!!!