Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle tytułów indywidualnego mistrza świata wywalczył obchodzący w tym tygodniu 89 urodziny Ove Fundin.

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów zdobyła reprezentacja Polski podczas DME na torze w Poznaniu
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Już w najbliższą niedzielę Cross Mixed Zone Gdańsk 2021 – impreza w ramach projektu Plażowa Letnia Atletyka. To zawody, które 11 lipca będą najważniejsze tego dnia, obok finału piłkarskich Mistrzostw Europy. Na plaży w Brzeźnie (wejście nr 54), na Lotos Stadionie Letnim Gdańsk, sportowe wyzwanie podejmą – w kategorii Open – prawdziwi twardziele, bywalcy boxów crossfitowych, dla których wysiłek fizyczny chleb powszedni, ale teraz dojdzie do tego wątek rywalizacji w tzw. workoutach. Startujemy o godzinie 11.00, wstęp wolny. Zapraszają Miasto Gdańsk, Crossfit Stocznia i mass events.

Cross Mixed Zone Gdańsk 2021 to atletyczne wyzwanie dla duetów mieszanych w kategorii Open. Każda z dwuosobowych drużyn złożona będzie z kobiety i mężczyzny. Do rywalizacji zgłosiło się 16 mikstów. Na specjalnie ułożonym torze każdy duet będzie się musiał zmierzyć z kilkunastoma konkurencjami i wykonać ćwiczenia w jak najlepszym czasie.

W ruch pójdą między innymi kettlebell, sztangi czy hantle, w użyciu będzie klatka, ale przede wszystkim głowa, ręce i nogi. Praca mózgu w połączeniu z pracą mięśni. Na plaży, w letniej nadmorskiej scenerii, przy – miejmy nadzieję – świecącym słońcu. Rywalizacja odbędzie się systemem eliminacji. Po pierwszej fazie – 2 workoutach – w grze zostanie połowa drużyn. Po następnym workoucie półfinałowym – cztery najlepsze miksty zakwalifikują się do wielkiego finału. Tam po kolejnym workoucie poznamy zwycięzców. Dla najlepszych przewidziano nagrody.

Wymagania wobec uczestników? Pozytywne nastawienie i choćby minimalne umiejętności. Weryfikacją zawodników zajęli się fachowcy z klubu Crossfit Stocznia – partnera przedsięwzięcia, który będzie sprawował nadzór merytoryczny nad imprezą. Będzie też właściwa oprawa muzyczna, konferansjerska i przede wszystkim dobra atmosfera.

Cross Mixed Zone Gdańsk 2021 to wydarzenie atrakcyjne w odbiorze dla każdego, promujące zdrowy styl życia i zachęcające do aktywności. Oprócz rywalizacji sportowej przewidziano także – w ramach projektu Plażowa Letnia Atletyka – dla wszystkich widzów porady trenerów personalnych i dietetyka oraz możliwość sprawdzenia przez każdego swoich sił w ćwiczeniach na świeżym powietrzu. Będą też co najmniej dwie sesje zumby. Wszystko bezpłatnie, w ramach całej imprezy – oczywiście z zachowaniem zasad dystansu społecznego i bezpieczeństwa.

– Impreza z założenia ma promować crossfit, z pewnością w plażowej scenerii łatwiej będzie o przybliżenie kibicom jego tajników. Wedle prognoz ma być ładna pogoda, zawody zapowiadają się naprawdę interesująco i gorąco zachęcamy do odwiedzenia nas w najbliższą niedzielę – zachęca Krzysztof Małkowski, sędzia główny zawodów z klubu Crossfit Stocznia.

To co? Widzimy się 11 lipca na plaży w Gdańsku-Brzeźnie? Nie wyobrażamy sobie Cross Mixed Zone Gdańsk 2021 bez Państwa udziału. Zapraszamy razem z Miastem Gdańsk oraz Crossfit Stocznia i innymi naszymi partnerami. Wstęp dla kibiców jest wolny. Do zobaczenia! Więcej informacji na crossmixedzone.pl

HARMONOGRAM IMPREZY
11:00 – Start Workout 1
11.50 – Zumba z udziałem kibiców
12:15 – Start Workout 2
13:10 – Przedstawienie półfinalistów (8 drużyn) i ćwiczeń Workout 3
13:25 – Zumba z udziałem kibiców
14:00 – Start Workout 3 – Półfinał
14:30 – Przedstawienie finalistów (4 drużyny) i ćwiczeń Workout 4
14:50 – Przerwa
15:15 – Start Workout 4 – Finał
16:00 – Zakończenie i wręczenie nagród