Bartosz Smektała kolekcja
lotto partner główny serwisu
betard
pon. Lut 17, 2020
wlodzimierz-luczak-wykonczenia-wnetrz
Polcopper

Platforma Canal+ bierze 1. Ligę Żużlową?!

Wedle naszych informacji mecze 1. Ligi Żużlowej w sezonie 2020 powinna pokazywać platforma Canal+, zawiadująca m.in. stacją nSport+. To byłoby bardzo dobre rozwiązanie dla kibiców speedwaya w naszym kraju. W każdej kolejce stacja pokaże dwa spotkania.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku prawami do pokazywania Nice 1. Ligi Żużlowej podzieliły się kanały Polsat oraz Eleven. Umowa jednak wygasła i Polski Związek Motorowy szukał nowego nadawcy. Przez moment rozważano transmisje internetowe, ale to mógłby być krok w tył.

Wygląda na to, że negocjacje są na ukończeniu i mecze na zapleczu PGE Ekstraligi pokazywać będzie w 2020 roku Canal+. Pierwsza kolejka 1. Ligi Żużlowej odbędzie się 4/5 kwietnia (sobota/niedziela). Hitowo zapowiada się chociażby pojedynek CAR GWARANT Startu Gniezno z eWinnerem Apatorem Toruń. Gnieźnianie mają plan trzyletni i w tym czasie chcą skutecznie zaatakować elitę, natomiast Anioły nie chcą z tym czekać ani chwili. Optymiści liczą, że… nie przegrają w lidze meczu (nie tacy przegrywali, poza tym to… żużel), tymczasem już inauguracja wygląda groźnie. Nie mniej ciekawie zapowiada się potyczka Zdunek Wybrzeża Gdańsk z Unią Tarnów. Inne mecze: KŻ Orzeł Łódź zmierzy się z Lokomotivem Daugavpils, a Polonia Bydgoszcz z Arged Malesa TŻ Ostrovią Ostrów Wlkp.

W ramach 2. kolejki (18-19 kwietnia) dojdzie z kolei do… derbów MotoAren (Apator – Orzeł). Inne spotkania: Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. – Zdunek Wybrzeże Gdańsk, Unia Tarnów – CAR GWARANT Start Gniezno, Speedway Lokomotiv Daugavpils – Polonia Bydgoszcz.

PGE Ekstraliga nadal będzie pokazywana na antenach nSport+ oraz Eleven Sports. Cykl Grand Prix natomiast wciąż na Canal+.