Główny partner portalu

fot. Paweł Prochowski
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Na 30 maja zaplanowano powrót rozgrywek PKO BP Ekstraklasy – tak wynika z informacji przekazanych przez sport.tvp.pl. Władze PZPN i rozgrywek ligowych intensywnie pracują nad wznowieniem zmagań piłkarskich w Polsce. Efektem ich starań jest wyznaczenie nieoficjalnych dat reinauguracji meczów.

Jak informuje Mateusz Miga z portalu sport.tvp.pl, rozgrywki piłkarskie w Polsce mają zostać wznowione w poniedziałek, 25 maja. Wtedy to mają się odbyć mecze ćwierćfinałowe Totolotek Pucharu Polski. Jeszcze istotniejszą datą dla fanów krajowego futbolu jest sobota, 30 maja. Właśnie wówczas mają się rozpocząć zmagania w ramach 27. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Czy możemy być pewni, że mecze odbędą się we wskazanych terminach? Oczywiście nie. Powyższe ustalenia potrzebują bowiem akceptacji ze strony władz państwa. Ponadto należy zaznaczyć, że UEFA (Europejska Unia Piłkarska) już jakiś czas temu ogłosiła, że państwa członkowskie muszą zakończyć swoje zmagania do 19 lipca.

Czy z ustaleń dziennikarza sport.tvp.pl możemy wyciągać wnioski dla sportu żużlowego? Jedynie orientacyjne. Wciąż nie ma bowiem informacji, kiedy wystartują tegoroczne rozgrywki PGE Ekstraligi. Gdyby jednak piłkarzom udało się wrócić na murawy już pod koniec maja, prawdopodobnie w podobnym terminie zobaczylibyśmy również zmagania na torach żużlowych.

Doniesienia sport.tvp.pl zostały w godzinach popołudniowych zdementowane przez oficjalny profil PKO BP Ekstraklasy na Twitterze. – Przełom maja i czerwca to tylko jeden z wielu wariantów, które bierzemy pod uwagę. Chciałbym jednak zdecydowanie podkreślić, że na tym etapie nie ma żadnych wiążących ustaleń w zakresie daty wznowienia rozgrywek – obwieścił prezes PKO BP Ekstraklasy, Marcin Animucki. Pełne stanowisko ligi można znaleźć w udostępnionym poniżej materiale.