Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów wywalczył w Gorzowie Andres Thomsen wygrywając pierwszy turniej Grand Prix w swojej karierze

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Łomża Viva Kielce w półfinałowym meczu Ligi Mistrzów piłki ręcznej pokonała węgierski Telekom Veszprem 37:35. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa w finale zmierzą się ze zwycięzcą spotkania Kiel-Barcelona.

Mistrzowie Polski nie mieli łatwego zadania, gdyż zespół z Węgier był dobrze dysponowany i postawił kielczanom mocny opór. Po pierwszej połowie prowadził właśnie zespół z Veszpremu w stosunku 18:16. Druga połowa przebiegła jednak dużo lepiej, bowiem od momentu objęcia prowadzenia na 21:20 Vive nie oddało zwycięstwa do końca spotkania. Najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole z Polski był Arkadiusz Moryto, zdobywca ośmiu bramek.

Dla Vive Kielce jest to okazja do zdobycia drugiego w historii tytułu najlepszego klubu piłki ręcznej w Europie. Po raz pierwszy ta sztuka mistrzom Polski udała się w 2016 roku, kiedy to w finałowym meczu… swoich dzisiejszych rywali 39:38. Czy zespołowi Tałanta Dujszebajewa ta sztuka uda się ponownie? O tym przekonamy się już w najbliższą niedzielę. Spotkanie finałowe rozpocznie się o godzinie 18:00 na Lanxess Arenie w niemieckiej Kolonii.