Liczba tygodnia

Kliknij→

Szóste miejsce zajęła reprezentacja Polski w finale Speedway of Nations

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Szóste miejsce zajęła reprezentacja Polski w finale Speedway of Nations
Foto: Facebook Zlatan Ibrahimović
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Piłkarze AC Milan przed kilkoma dniami, po 11 latach przerwy, zdobyli Mistrzostwo Włoch. Jednak absolutna legenda Rossonerich, Zlatan Ibrahimović, zanim pojechał na wakacje udał się do szpitala. Szwed był zmuszony poddać się operacji i nieprędko zobaczymy go ponownie na boisku.

 

Nie ma drugiego tak charyzmatycznego piłkarza na świecie jak Zlatan Ibrahimović. – Mogę grać na 11 pozycjach, bo dobry piłkarz może grać wszędzie – to tylko jedna z wielu złotych myśli Szweda, który w najlepszych latach absolutnie czarował swoją grą. Obecnie, mimo 40 lat na karku, wciąż stanowi ważny element układanki trenera Stefano Piolego w Milanie. W zakończonej niedawno kampanii jego 8 bramek w 23 spotkaniach wydatnie pomogło mediolańczykom w sięgnięciu po scudetto.

Ibrahimović powiedział kiedyś również: „kontuzjowany Zlatan to problem dla każdej drużyny”. Idąc tym tokiem rozumowania trener Pioli zapewne nie mógł spać w nocy, gdy dowiedział się, że jedna z ikon jego klubu musi poddać się operacji. Tę przeprowadził 25 maja w szpitalu w Lyonie światowej słaby ortopeda, Bertrand Cottet-Sonnery. Powodem kłopotów Ibry ze zdrowiem było ponownie kolano. Gra on już od dłuższego czasu z niezaleczoną kontuzją, która nie ustępuje, mimo że niespełna rok temu Szwed także poszedł pod nóż z tego samego powodu. Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu klubu, zabieg artroskopii był planowany już od pewnego czasu i zakończył się pełnym sukcesem. Problemem może być jednak czas rekonwalescencji. Lekarze prognozują, że Szwed powróci do gry za 7-8 miesięcy, a więc do dyspozycji trenera będzie prawdopodobnie dopiero na początku 2023 roku.

Operacja w tak zaawansowanym jak na piłkarza wieku musi powodować pytania, czy będzie on jeszcze w stanie wrócić na boisko. Ibrahimović w październiku skończy 41 lat. Jeśli zatem chciałby zdobyć jeszcze trofeum, którego brakuje w jego kolekcji – Ligę Mistrzów, to będzie mógł pomóc kolegom dopiero w fazie pucharowej tych rozgrywek. Szwed na razie nie podjął decyzji co do kontynuowania swojej kariery. Pewnym natomiast jest, że gdyby miało go już zabraknąć na europejskich boiskach to byłaby to wielka strata dla całego futbolu.

Najlepsze kursy online