Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów wywalczył w Gorzowie Andres Thomsen wygrywając pierwszy turniej Grand Prix w swojej karierze

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów wywalczył w Gorzowie Andres Thomsen wygrywając pierwszy turniej Grand Prix w swojej karierze
źródło: facebook.com/Legia Warszawa
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Kolejna zmiana szkoleniowca w zespole warszawskiej Legii. Tym razem jednak nie mamy do czynienia z niespodzianką. Powtarzane od miesięcy pogłoski mediów sprawdziły się, klub ze stolicy będzie odtąd prowadzony przez Niemca Kostę Runjaicia.

 

Poprzedni sezon był dla fanów 15-krotnych mistrzów kraju prawdziwym rollercoasterem. Najpierw dzięki zdobyciu tytułu mistrzowskiego w maju ubiegłego roku Wojskowi mogli zagrać w europejskich pucharach. Na tym froncie odnieśli spory sukces, pokonując Slavię Praga i awansując do fazy grupowej Ligi Europy. Wyniki na arenie międzynarodowej nie szły jednak w parze z ekstraklasowymi. Legia bardzo długo znajdowała się w strefie spadkowej. Wobec tego właściciel drużyny Dariusz Mioduski podjął decyzję o zwolnieniu trenera Czesława Michniewicza. Zastąpił go, lecz na krótko, Marek Gołębiewski. Ostatecznie sezon na ławce warszawskiej drużyny dokończył jej były wieloletni gracz Aleksnadar Vuković.

Serb jednak od początku przekonywał, że jest tylko tymczasowym opiekunem drużyny, a jego cel to wyłącznie utrzymanie drużyny w lidze. Inny były piłkarz Legii, Jacek Zieliński, który pod koniec grudnia został dyrektorem sportowym klubu, zapowiadał, że szuka szkoleniowca, który będzie mógł objąć klub po zakończeniu rozgrywek. Mniej więcej w tym samym czasie Niemiec Kosta Runjaić poinformował, że odchodzi ze stanowiska trenera Pogoni Szczecin. Był to dla niego bardzo udany okres, okraszony dwoma trzecimi miejscami Pogoni w Ekstraklasie i powrotem Szczecina do europejskich rozgrywek po 16 latach przerwy.

Od początku media zaczęły łączyć Runjaicia z Legią. Obie strony niespecjalnie dementowały te pogłoski. Niemiec był przykładowo widziany podczas majowego weekendu w Warszawie. Przyznawał wtedy, że był to tylko prywatny wyjazd, lecz niewiele osób wierzyło w taki obrót spraw. W końcu, podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, ogłoszone zostało coś, co dla wszystkich było od dawna jasne – Kosta Runjaić zostanie szkoleniowcem Legii.

– Wybór nowego trenera to jedno z najważniejszych zadań, jakie miałem do zrealizowania w pierwszych miesiącach pracy w roli dyrektora sportowego Legii Warszawa. Decyzja o zatrudnieniu Kosty Runjaicia była odpowiednio analizowana i poprzedzona uważną analizą kandydatów, opartą na moich kryteriach – mówił wspomniany już wcześniej Zieliński. Niemiec podpisał kontrakt do końca sezonu 2023/2024. Będzie próbował podźwignąć Legię z 10. miejsca, które zajęła w zakończonej właśnie kampanii w PKO BP Ekstraklasie. Ostatnio tak nisko w tabeli Wojskowi byli równo 30 lat temu.

Najlepsze kursy online