Główny partner portalu

Fot. FB Wojciech Szczęsny
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Tegoroczne lato może obfitować w zmiany w składzie Juventusu Turyn. Jedna z nich ma dotyczyć bramkarza. Według „La Gazzetta dello Sport” bardzo możliwe jest odejście Wojciecha Szczęsnego. Polski bramkarz może trafić do jednego z klubów angielskiej Premier League. 

 

Nie jest tajemnicą, że włodarze „Starej Damy” od jakiegoś czasu prowadzą rozmowy na temat ewentualnego pozyskania Gianluigiego Donnarummy, obecnego bramkarza AC Milanu. Włoch najbliższego lata zamierza rozstać się ze swoim obecnym pracodawcą. 22-latkowi kończy się kontrakt w Milanie, a więc ma on pełną dowolność w kwestii wyboru nowego klubu. W kuluarach najczęściej mówi się o przenosinach bramkarza do Juventusu Turyn bądź FC Barcelony.

Zdaniem dziennikarzy z „La Gazzetta dello Sport” włoski bramkarz niemalże na pewno wybierze ofertę klubu Wojciecha Szczęsnego. Jeżeli do tego dojdzie, polski „goalkeeper” straci miejsce w składzie. Jego agent prowadzi już rozmowy na temat ewentualnych przenosin do innej drużyny.

Niewykluczone, że Wojciech Szczęsny powróci do Arsenalu Londyn, z którego odszedł przed sezonem 2015/2016 do AS Romy. Wcześniej przez wiele lat reprezentował właśnie klub z Londynu.

SEBASTIAN SIREK