Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle tytułów indywidualnego mistrza świata wywalczył obchodzący w tym tygodniu 89 urodziny Ove Fundin.

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów zdobyła reprezentacja Polski podczas DME na torze w Poznaniu
Foto: Facebook Warta Poznań
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Czas na debry Poznania. Pewna utrzymania Warta podejmie u siebie walczącego o mistrzowski tytuł Lecha Poznań. Przed meczem trener gospodarzy, Dawid Szulczek postanowił odpowiedzieć na pytania naszego portalu dotyczące starcia drużyn ze Stolicy Wielkopolski.

 

Drużyna Warty jest już pewna utrzymania w PKO BP Ekstraklasie, z kolei piłkarze Kolejorza aktualnie przewodzą w ligowej tabeli i z pewnością uczynią wszystko, by utrzymać pozycję lidera do końca sezonu. Trener Szulczek wie, że jego podopiecznych czeka bardzo trudne starcie.

W sobotę przyjdzie nam grać z liderem oraz najlepszą drużyną i wiemy, że będzie to piekielnie trudne zadanie. Lech stracił w tym sezonie najmniej bramek i zdobył ich przy tym najwięcej. Nie pozwala rywalom zbyt często gościć pod własną bramką, a sam stwarza sobie sporo sytuacji do zdobycia gola. Nie zważając na dodatkową otoczkę będzie to z pewnością bardzo trudne spotkanie – stwierdził.

W 2020 roku Warta wróciła do piłkarskie Ekstraklasy. Od tamtej pory odbyły się trzy derbowe pojedynki i w każdym z nich lepsi okazywali się piłkarze Kolejorza. Trener Szulczek wierzy jednak w swoich podopiecznych i zapewnia, że są oni zawsze gotowi na starcie z każdym rywalem.

Nie koncentrujemy się na tym, czy gramy z Lechem, czy z jakimkolwiek innym rywalem. Zawsze jesteśmy gotowi na sto procent i nie potrzebujemy żadnej dodatkowej mobilizacji, czy też dodatkowych bodźców. Wiadomo, że mecze układają się różnie, natomiast z naszej strony nigdy nie ma ani pompowania balonika, ani rozluźnienia. Staramy się po prostu przygotować do każdego spotkania najlepiej, jak to możliwe – zaznaczył.

Początek meczu w sobotę (14 maja) o godzinie 15.00 na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim.

Jordan Tomczyk

Najlepsze kursy piłkarskie online: