Liczba tygodnia

Kliknij→

Zaledwie tyle punktów zdobył w siedmiu startach dla Betard Sparty Wrocław w ostatnim meczu Tai Woffinden

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Zaledwie tyle punktów zdobył w siedmiu startach dla Betard Sparty Wrocław w ostatnim meczu Tai Woffinden
źródło: facebook.com/uefa
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Sportowe konsekwencje rosyjskiego ataku na Ukrainę są z tygodnia na tydzień coraz mocniejsze. Tym razem swoją decyzję podjęła UEFA, która nałożyła na futbol w Rosji szereg sankcji, zarówno o charakterze sportowym, jak i organizacyjnym.

 

Działacze federacji piłkarskich, zwłaszcza światowej, czyli FIFA, byli mocno krytykowani za opieszałość przy podejmowaniu decyzji wobec rosyjskiego futbolu. Władze kontynentalne były jednak szybsze w działaniu. Już 28 lutego UEFA zdecydowała się wykluczyć zespoły z Rosji z obecnej edycji europejskich pucharów. W związku z tym Spartak Moskwa nie mógł przystąpić do starcia z RB Lipsk w 1/8 finału Ligi Europy.

Po przeszło dwóch miesiącach milczenia, UEFA przedstawiła sankcje, jakie nałożyła na rosyjską federację. Utrzymany zostanie stan istniejący od lutego, zatem w przyszłym sezonie na żadnym szczeblu rywalizacji pucharowej (Liga Mistrzów, Liga Europy, Liga Konferencji Europy) nie zobaczymy klubów z Rosji. Ponadto zakaz gry dotknie reprezentacje narodowe. Męska nie będzie mogła wystąpić w rozpoczynających się w czerwcu rozgrywkach Ligi Narodów. Kadra zostanie automatycznie przeniesiona na ostatnie miejsce w swojej grupie, co będzie skutkowało spadkiem Sbornej do dywizji C tych rozgrywek. Podjęto także decyzję o wykluczeniu kobiecej kadry z Mistrzostw Europy, które w lipcu odbędą się w Anglii. Wolne miejsce pozostawione po Rosjankach zajmie drużyna Portugalii. Zakaz gier dotyczyć będzie także międzynarodowych rozgrywek młodzieżowych oraz futsalu, nad którym pieczę również sprawuje UEFA.

Oprócz tego, federacja odrzuciła wniosek Rosji o organizację piłkarskiego EURO w 2028 lub 2032 roku, uznając go za nieuprawniony. UEFA pokazała w ten sposób, że rosyjski futbol powinien przygotować się na długotrwałą izolację w szeregach nie tylko europejskiej, ale i zapewne światowej piłki nożnej.

Najlepsze kursy piłkarskie online: