Główny partner portalu

fot. Atletico Madryt
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Zespół Atletico Madrid został mistrzem Hiszpanii. Na kolejny tytuł podopieczni Diego Simeone czekali siedem lat. Trener drużyny w wywiadzie dla argentyńskiej stacji ESPN nie ukrywał wielkiej radości z tytułu wywalczonego w czasie pandemii.

 

– Ten sezon był bardzo trudny nie tylko dla nas, ale dla wszystkich zespołów. Z dwudziestu trzech graczy aż dwudziestu jeden miało koronowirusa. Historia tego klubu to wysiłek, opór i dążenie do celu. To udało nam się zrealizować. W Hiszpanii trudno jest być mistrzem. W Argentynie zazwyczaj wygrywa Boca lub River. We Francji prym wiedzie PSG, w Niemczech Bayern, a u nas zawsze jeszcze jest wielka Barcelona i wielki Real. To piękny moment, na który czekaliśmy siedem lat – mówił w telewizyjnym wywiadzie Simeone

Simeone nadal będzie prowadził Atletico, bo obowiązuje go jeszcze rok kontraktu. Pytany o cele na kolejny sezon, zwraca uwagę na ciekawy wątek.

– Mamy „przewagę” na jednym polu. Większość naszych graczy jest w odpowiednim wieku do tego, aby osiągać to, co sobie wkrótce wspólnie zaplanujemy. Nie widzę tego ani w Realu, ani w Barcelonie. Oba zespoły nieodzownie będą zmuszone, aby przejść transformację w składzie, jeśli chcą być bardzo mocni. My przechodziliśmy to już parę sezonów temu i teraz możemy tylko głównie skupiać się na przygotowaniach do sezonu – podsumował urodzony w Buenos Aires były zawodnik, a obecnie trener zespołu z Madrytu.

fot. Atletico Madryt