Główny partner portalu

Foto: Facebook Real Madrid C. F.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Sergio Ramos po szesnastu latach gry w Realu Madryt postanowił zmienić otoczenie, podpisując dwuletni kontrakt z Paris SG. W nowym klubie będzie występował u boku takich piłkarzy, jak Kylian Mbappe (o ile ten nie zasili szeregów “Królewskich”), Neymar, Marco Veratti, czy też Gianluigi Donnarumma. Okazuje się jednak, że doświadczony Hiszpan widziałby w paryskiej drużynie jeszcze jedną gwiazdę światowego futbolu.

 

Mowa konkretnie o Lionelu Messim, któremu na początku lipca wygasł dotychczasowy kontrakt z FC Barceloną. Spekuluje się, że Argentyńczyk może trafić właśnie do paryskiej ekipy. Sergio Ramos pokusił się o wypowiedź, z której jasno wynika, że byłby zadowolony z takiego obrotu sprawy. – Lubię grać w jednej drużynie z najlepszymi zawodnikami na świecie, a Messi z pewnością do nich się zalicza. Zawsze chętnie widziałbym go w składzie każdej ekipy, w której sam występuję – powiedział 35-letni Hiszpan dla TNT Sports.

Podczas występów w barwach “Królewskich” wielokrotnie miał okazję stawać naprzeciw utytułowanego Argentyńczyka w ramach “El Classico”. Mecze te zawsze budziły mnóstwo emocji oraz kontrowersji, czego dowodem jest chociażby czerwona kartka, jaką Ramos otrzymał w 2010 roku po brutalnym faulu na… Messim. Z kolei dziewięć lat później, w ferworze walki uderzył w twarz sześciokrotnego zdobywcę Złotej Piłki. Łatwo jednak domyślić się, że w przypadku wspomnianego, ewentualnego transferu obaj gracze puściliby w niepamięć wcześniejsze zatargi i skupili się wyłącznie na jak najlepszej grze ku chwale drużyny ze stolicy Francji.

Jordan Tomczyk