Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów wywalczył w Gorzowie Andres Thomsen wygrywając pierwszy turniej Grand Prix w swojej karierze

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów wywalczył w Gorzowie Andres Thomsen wygrywając pierwszy turniej Grand Prix w swojej karierze
Samuel Eto'o w barwach Anży Machaczkała (fot. Getty Images)
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Z grą na najwyższym, światowym poziomie wiążą się rzecz jasna olbrzymie zarobki. Mimo to, czasem nawet największe gwiazdy dopuszczają się nieczystych zagrywek natury finansowej. Tak właśnie stało się w przypadku Samuela Eto’o, który teraz będzie musiał ponieść konsekwencje swoich działań.

 

Były napastnik między innymi FC Barcelony, Interu Mediolan oraz Chelsea przyznał się bowiem do oszustwa podatkowego w wysokości 3,2 mln funtów. Chodzi o brak deklaracji dochodów z przeniesienia praw do wizerunku w latach 2006-2009. Kameruńczyk przeniósł wspomniane prawa na spółkę z siedzibą na Węgrzech, która zadeklarowała jego zarobki w tym kraju, gdzie stawka podatkowa jest jedną z najniższych w Europie.

W poniedziałek Eto’o został skazany przez sąd w Barcelonie na 22 miesiące więzienia w zawieszeniu oraz grzywnę w wysokości 1,55 mln funtów. Dodatkowo musi także uiścić kwotę, którą jest winien urzędowi skarbowemu. Kary nie uniknął również jego były agent, Jose Maria Mesalles, który został skazany na 12 miesięcy więzienia w zawieszeniu oraz grzywnę.

Przyznaję się i zamierzam uiścić należną kwotę, ale chcę, by wszyscy wiedzieli, że w tamtym czasie byłem tylko dzieciakiem i zawsze robiłem to, o co prosił mnie wtedy mój były agent – tak właśnie bronił się Kameruńczyk.

Samuel Eto’o dołączył tym samym do listy piłkarskich gwiazd, które również zostały skazane za oszustwa podatkowe, w tym między innymi Cristiano Ronaldo, Lionela Messiego, czy Neymara Juniora.

Jordan Tomczyk

Najlepsze kursy piłkarskie online: