Główny partner portalu

Foto: Facebook Chelsea FC
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Stało się to, o czym głośnio mówiono na przestrzeni ostatnich kilkunastu dni. Po dwóch latach pobytu we Włoszech, okraszonych wywalczeniem mistrzowskiego tytułu z Interem, otoczenie postanowił zmienić Romelu Lukaku. Belgijski napastnik powraca do miejsca, które opuścił przed siedmioma już laty, a mianowicie do Londynu, gdzie znów będzie reprezentować niebieskie barwy Chelsea.

 

Belg postanowił tym samym opuścić mistrza Włoch, by wzmocnić niedawnego triumfatora Ligi Mistrzów. Jego dotychczasowy klub wzbogaci się na transferze swojej gwiazdy o około 115 milionów euro. Mediolańczycy sporo zawdzięczają Lukaku, który w 95 spotkaniach strzelił aż 64 bramki i 16 razy asystował swoim kolegom.

Przypomnijmy, że rosły napastnik był już piłkarzem Chelsea w latach 2011-14. W dwóch ostatnich sezonach był jednak wypożyczany kolejno do West Bromwich i Evertonu. W tym drugim klubie zakotwiczył aż do 2017 roku, a następnie przeniósł się do Manchesteru United i wreszcie do wspomnianego Interu. Warto podkreślić, że jest najskuteczniejszym piłkarzem reprezentacji Belgii w historii, z 64 trafieniami na koncie.

Jordan Tomczyk