Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów wywalczył w Gorzowie Andres Thomsen wygrywając pierwszy turniej Grand Prix w swojej karierze

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów wywalczył w Gorzowie Andres Thomsen wygrywając pierwszy turniej Grand Prix w swojej karierze
Foto: Facebook Raphael Varane
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Przed rozpoczęciem minionego sezonu szeregi Manchesteru United zasilił Raphael Varane. Francuz grający wcześniej w Realu Madryt miał stanowić solidne wzmocnienie formacji defensywnej, jednak z różnych względów tak się nie stało. W obronie 29-latka postanowił stanąć były, wybitny stoper „Czerwonych Diabłów” – Rio Ferdinand.

 

Z powodu kontuzji Raphael Varane wystąpił łącznie w zaledwie 29 meczach we wszystkich rozgrywkach, notując jednego gola i jedną asystę w Premier League. Nie są to jednak statystyki, za które rozliczani są obrońcy. Niestety, również w kontekście defensywy Francuz nie może pochwalić się wybitną skutecznością, o czym świadczy chociażby fakt, że United stracili w tym sezonie aż 57 bramek (tyle samo, ile strzelili). Nie był to zatem dla niego łatwy sezon, tym bardziej, jeśli uwzględni się wcześniejsze, liczne sukcesy z Realem Madryt.

W obronie kolegi po fachu postanowił stanąć Rio Ferdinand. Anglik twierdzi, że wie, co stanowiło główną przyczynę słabszej formy Varane’a.

Raphael przybył do Manchesteru z zespołu grającego na najwyższym poziomie i którego zawodnicy grają najlepiej, jak potrafią. Teraz znalazł się w zupełnie innej sytuacji. Jego nowa drużyna nie ma żadnej funkcjonalności, pewności siebie, struktury i nie wie, dokąd zmierza. To dla niego dziwne doświadczenie i zupełnie nowy etap kariery. Przejście z wysokiej kultury i najwyższych standardów do tego, co zastał w United, jest ogromną zmianą – powiedział na kanale youtubowym Vibe with Five.

Jak podkreślił były gwiazdor Manchesteru United, nie są to łatwe czasy dla jego dawnej drużyny. „Czerwone Diabły” zakończyły miniony sezon dopiero na 6 miejscu, ze stratą aż 13 punktów do strefy Ligi Mistrzów. Być może z nowym trenerem Erikiem ten Hagiem oraz w pełni zdrowym Raphaelem Varanem w końcu odzyskają dawny blask.

Najlepsze kursy piłkarskie online: