Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle tytułów indywidualnego mistrza świata wywalczył obchodzący w tym tygodniu 89 urodziny Ove Fundin.

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów zdobyła reprezentacja Polski podczas DME na torze w Poznaniu
Foto: Facebook AFA
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

5 września ubiegłego roku cały piłkarski świat doznał szoku z powodu przerwanego meczu pomiędzy Brazylią, a Argentyną w ramach eliminacji do mistrzostw świata w Katarze. Po zaledwie kilku minutach gry na murawę wkroczyła policja, aby aresztować czterech piłkarzy gości za złamanie reżimu sanitarnego. Teraz wiemy już na pewno, że spotkanie pomiędzy wspomnianymi reprezentacjami odbędzie się ponownie.

 

Włodarze FIFA zadecydowali, że spotkanie musi zostać rozegrane ponownie 22 września br. w miejscu, które zostanie jeszcze ustalone. Przedstawiciele Argentyńskiego Związku Piłki Nożnej (AFA) wnioskowali, aby nie powtarzać wspomnianego meczu ze względu na fakt, że nie będzie mieć już żadnego wpływu na losy eliminacji (obie reprezentacje zakwalifikowały się na mundial). Odwołanie nie zostało jednak uwzględnione.

Ponadto FIFA orzekła, że obie reprezentacje muszą ponieść karę w wysokości 50 tys. franków szwajcarskich za wspomniany incydent. Dodatkowo, strona brazylijska uiści kwotę 250 tys. franków za naruszenie porządku i bezpieczeństwa publicznego, z kolei argentyńska kwotę 100 tys. franków za niedopełnienie zobowiązań dotyczących przygotowań i udziału w meczu.

Podczas tegorocznych mistrzostw świata w Katarze reprezentacja Argentyny zmierzy się w grupie C z Polską, Meksykiem oraz Arabią Saudyjską, z kolei Brazylia trafiła do grupy G z Serbią, Szwajcarią i Kamerunem.

Najlepsze kursy piłkarskie online: