Liczba tygodnia

Kliknij→

Szóste miejsce zajęła reprezentacja Polski w finale Speedway of Nations

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Szóste miejsce zajęła reprezentacja Polski w finale Speedway of Nations
Foto: Facebook Toni Kroos
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Dekadę temu Manchester City w nieprawdopodobnych okolicznościach wywalczył tytuł mistrza Anglii. W związku z tym klub postanowił upamiętnić tamto wydarzenie pomnikiem strzelca decydującego gola. Kłopot w tym, że rzeźba zdaje się przedstawiać zupełnie innego piłkarza.

 

Dziesięć lat temu Sergio Aguero w doliczonym czasie gry meczu z Queens Park Rangers (3:2) zdobył bramkę zapewniającą Manchesterowi City upragnione mistrzostwo Premier League. Moment ten na zawsze pozostanie w pamięci wiernych fanów The Citizens. Z okazji rocznicy tamtego wydarzenia przedstawiciele klubu postawili przed Etihad Stadium pomnik argentyńskiego napastnika. Okazuje się jednak, że według kibiców rzeźba autorstwa Andy’ego Scotta przypomina raczej… Toniego Kroosa.

Podobieństwo jest na tyle uderzające, że nawet sam Toni Kroos postanowił odnieść się do całej sytuacji, udzielając odpowiedzi na tweeta zamieszczonego przez Simona Stone’a, dziennikarza sportowego BBC. Ten napisał „Serio jest tutaj” zamieszczając przy tym zdjęcie pomnika, na co Niemiec zareagował komentarzem „Czy aby na pewno?”.

A Wy jak sądzicie? Czy pomnik przypomina bardziej Sergio Aguero, czy też Toniego Kroosa?

Najlepsze kursy piłkarskie online: