Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle tytułów indywidualnego mistrza świata wywalczył obchodzący w tym tygodniu 89 urodziny Ove Fundin.

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów zdobyła reprezentacja Polski podczas DME na torze w Poznaniu
Foto: Facebook Patrice Evra
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Pep Guardiola to bez wątpienia jeden z najbardziej utytułowanych trenerów na świecie. Hiszpan ma jednak zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Do tych drugich należy z pewnością Patrice Evra, który postanowił skrytykować szkoleniowca Manchesteru City.

 

Pep Guardiola w trakcie swojej kariery prowadził dotychczas FC Barcelonę (2008-2012), Bayern Monachium (2013-2016) oraz Manchester City (2016-nadal). Z każdą z tych drużyn święcił sukcesy w rozgrywkach ligowych, a z dwiema pierwszymi również na arenie międzynarodowej. Zarzuca mu się jednak, że od sezonu 2010/2011 ani razu nie sięgnął po puchar za zwycięstwo w Lidze Mistrzów i to pomimo faktu, że ma okazję współpracować z największymi gwiazdami światowego futbolu.

Były lewy obrońca Manchesteru United, Patrice Evra otwarcie przyznaje, że nie jest zwolennikiem warsztatu trenerskiego Hiszpana.

Tak wybiera swoje drużyny, aby nie trenować zawodników z wyrazistą osobowością. Zrobił tak już w Barcelonie. Buduje swój zespół w taki sposób, aby móc wszystkich kontrolować – stwierdził.

Ponadto, według Francuza Manchester City stanowi żywy dowód na to, że same pieniądze nie wystarczą do odnoszenia sukcesów w międzynarodowej piłce.

Manchester City przypomina mi PSG. Te kluby oparte są na pieniądzach. Real Madryt też ma pieniądze, ale posiada również swoją historię. City ma tylko pieniądze i to jest jedyny powód, dla którego piłkarze chcą tam grać – dodał.

Pep Guardiola nie pozostał dłużny Patricowi Evrze i postanowił odnieść się do jego słów na konferencji prasowej. Nie zgodził się z większością jego tez, a ponadto wysnuł przypuszczenie, dlaczego Francuz w ogóle je formułuje.

Może Patrice Evra ma rację, a może formułuje takie cytaty, by wrócić do Manchesteru United, aby tam pracować? Być może nadarza się teraz ku temu dogodna okazja – spekulował.

Jordan Tomczyk

Najlepsze kursy piłkarskie online: