Liczba tygodnia

Kliknij→

Szóste miejsce zajęła reprezentacja Polski w finale Speedway of Nations

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Szóste miejsce zajęła reprezentacja Polski w finale Speedway of Nations
Mino Raiola (fot. ALESSANDRO DI MARCO /PAP/EPA)
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Czwartkowym popołudniem świat obiegła informacja o śmierci jednego z najbardziej znanych agentów piłkarskich na świecie, Mino Raioli. O śmierci włoskiego menadżera jako pierwszy poinformował włoski dziennikarz, Tancredi Palmeri. Z czasem zaczęły się jednak pojawiać informacje, które dementowały doniesienia ze strony Palmeriego.

 

Jako pierwszy doniesieniom medialnym zaprzeczył José Fortes Rodriguez, współpracownik Raioli. Hiszpan w rozmowie z holenderskim portalem NOS Sport przyznał, że Włoch znajduje się w ciężkim stanie, lecz nadal żyje.

Z biegiem czasu wiadomość o zgonie Carmino Raioli zdementował Alberto Zangrillo, ordynator szpitala San Raffaele w Mediolanie. Włoska agencja prasowa ANSA na swoim Twitterze oznajmiła, że lekarz oburzył się doniesieniami prasowymi i stanowczo zaprzeczył, aby jego pacjent zmarł.

Najbardziej kluczowy okazał się tweet na oficjalnym koncie włoskiego agenta piłkarskiego na Twitterze. Nie wiadomo jednak, kto jest autorem tych słów. Wynika z nich, że Raiola żyje, lecz po raz drugi w tym roku próbowano go uśmiercić.

Mino Raiola jest jednym z najbardziej znanych agentów piłkarskich na świecie. Niespełna 55-letni Włoch od końca lat 80. jest pośrednikiem w transferach piłkarskich. Do połowy lat 90. Raiola był pracownikiem Sports Promotions, która zajmowała się głównie transferami holenderskich piłkarzy. Z biegiem czasu Raiola zaczął prowadzić własną agencję piłkarską i zyskał sporą popularność oraz wielu kluczowych klientów. Aktualnie Raiola jest agentem m.in. Erlinga Haalanda, Paula Pogby, Zlatana Ibrahimovicia, Marco Verrattiego, Gianluigiego Donnarummy czy Matthijsa de Ligta.

Włoch od dłuższego czasu zmaga się z chorobą płuc. W styczniu br. 54-latek przeszedł poważną operację i od tamtego czasu nie pojawiał się w mediach społecznościowych.

AKTUALIZACJA [30 KWIETNIA]: Dziś niestety Włoch przegrał walkę z chorobą. Rodzina poinformowała o śmierci Raioli w mediach społecznościowych.
– W nieskończonym smutku informujemy, że odszedł najbardziej opiekuńczy i wspaniały agent w historii futbolu. Mino walczył do końca z taką samą siłą, z jaką siadał do stołów, aby bronić naszych piłkarzy. Misją Mino było uczynienie futbolu lepszym miejscem dla zawodników. Dziękujemy każdemu za wsparcie, jakie otrzymaliśmy w tym trudnym czasie i prosimy o uszanowanie prywatności rodziny i bliskich w chwili żałoby – możemy przeczytać w komunikacie zamieszczonym na oficjalnym koncie Mino Raioli na Twitterze.