To koniec niesamowitej serii reprezentacji Włoch. Italia była niepokonana od trzydziestu siedmiu spotkań, ale jej doskonałą passę przerwali w tym tygodniu Hiszpanie. Zespół z Półwyspu Iberyjskiego zatrzymał podopiecznych Roberto Manciniego w półfinale Ligi Narodów. Obie drużyny na stadionie w Mediolanie stworzyły kapitalne widowisko.

Bohaterem meczu został Ferran Torres, który w pierwszej połowie dwukrotnie po asystach Mikela Oyarzabala wpisał się na listę strzelców. Napastnik Manchesteru City najpierw dostawił nogę, a tuż przed przerwą głową pokonał stojącego między słupkami Gianluigiego Donnarummę.

„Azzurri” mieli w planach szybkie odrobienie strat, ale szyki poważnie pokrzyżowała im druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka za uderzenie łokciem dla Leonardo Bonucciego. Kapitan Włochów musiał zejść z boiska już w 42. minucie.

Po przerwie Mancini dokonał pięciu zmian. Na murawie pojawili się m.in. Chiellini, Locatelli oraz Pellegrini – kontaktowego gola po podaniu od Federico Chiesy zdobył ten trzeci, ale na więcej mistrzów Starego Kontynentu nie było tym razem stać.

Niezwykle ciekawie było również w drugim półfinale Ligi Narodów, w którym zmierzyli się Belgowie i Francuzi. Ci pierwsi prowadzili do przerwy 2:0 i zanosiło się na ich pewny awans, ale to „Trójkolorowi” dzięki trafieniom Benzemy, Mbappe i Hernandeza zagrają z Hiszpanią w finale tych rozgrywek.