Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów wywalczył w Gorzowie Andres Thomsen wygrywając pierwszy turniej Grand Prix w swojej karierze

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Sensacyjnie zakończyły się wtorkowe spotkania dla gospodarzy w Lidze Mistrzów. Zarówno Manchester United, jak i Ajax Amsterdam nie awansowali do kolejnej rundy. Atletico Madryt oraz Benfica Lizbona przed wszystkim zaprezentowały lepsze ustawienie taktyczne swoich zespołów. Środowe pojedynki obfitowały w większą ilość bramek a Villareal sensacyjnie rozprawił się z Juiventusem w końcówce spotkania.

Manchester UnitedAtletico Madryt 0:1

Zawodnicy gospodarzy po sobotnim zwycięstwie 3:2 z ekipą Tottenhamu Hottspur z pewnością do tego spotkania przystąpili w dobrych nastrojach. Wielu piłkarzy w swoich mediach społecznościowych pokazywało, jak dobrze czują się w swoim towarzystwie trenując przed wtorkowym starciem. Podopieczni Diego Simeone wygrali również swoje ligowe spotkanie przed pojedynkiem o awans w Lidze Mistrzów. Zaskakująco dobrze jednak rozpoczęli zawodnicy gospodarzy, zapału starczyło im jednak na pierwsze 15. minut, do czego z resztą mogliśmy się już przyzwyczaić. Gdy gościom udało się trafić w 41. minucie za sprawą Renana Lodi, pewnym było, że użyją swojego klasycznego ustawienia w defensywie i będą bronić wyniku już do końca. Co prawda Czerwone Diabły miały kilka sytuacji po których mogły paść bramki, jednakże Jan Oblak był tego wieczoru w niesamowitej dyspozycji a jego interwencje były zbawienne dla całego zespołu.

MVP: Jan Oblak

Lille – Chelsea 1:2

Chelsea Londyn do tego pojedynku przystępowała z 2- bramkową zaliczką. W pierwszej części spotkania goście zagrali na tyle nieodpowiedzialnie, że już w 38. minucie doprowadzili do rzutu karnego, który skrzętnie został wykorzystany przez Buraka Yilmaza. Odpowiedź przyszła już po 10. minutach, bowiem po akcji z kontry bramkę zdobył Cristian Pulisic. W drugiej części spotkania mimo walecznej postawy gospodarzy, goście z Londynu w 71. minucie dopełnili formalności, strzelając bramkę. Autorem tego gola został Cesar Azpilicueta a asystował mu Mason Mount. Po zdobyciu bramki na 2:1 szkoleniowiec gości wprowadził kilka zmian, mających na celu uspokojenie i utrzymanie wyniku do końca spotkania.  Pomimo całego szumu medialnego wokół ekipy z Londynu, zawodnicy utrzymują swój poziom i realizują postawione przed sezonem cele.

MVP: Cesar Azpilicueta