Liczba tygodnia

Kliknij→

Szóste miejsce zajęła reprezentacja Polski w finale Speedway of Nations

LICZBA TYGODNIA LOTTO

W upalny środowy wieczór w Warszawie piłkarze Legii postawili kropkę nad „i”, pokonując norweskie Bodo/Glimt 2:0 i awansowali do drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Mimo niepewnego początku awans mistrzów Polski, którzy bronili jednobramkowej zaliczki sprzed tygodnia, nie podlegał dyskusji.

Legioniści w pierwszym spotkaniu, rozegranym przez tygodniem w norweskim Bodo wygrali 3:2. Jednak zgodnie z nowymi przepisami, znoszącymi zasadę pierwszeństwa bramek na wyjeździe, każda ewentualna porażka Legii jedną bramką powodowałaby dogrywkę.

Początek meczu, mimo braku okazji bramkowych, nie napawał optymizmem. To mistrzowie Norwegii prowadzili grę, a mistrzowie Polski liczyli na kontrataki i szybkość, głównie Brazylijczyka Luquinhasa. W 32. minucie Erik Botheim spudłował z najbliższej odległości w stuprocentowej wręcz sytuacji. To było światełko ostrzegawcze mówiące, że o awans nie będzie wcale tak łatwo. Chwilę później jednak świetnej okazji nie wykorzystali Warszawiacy, konkretnie znów Luquinhas. W 40. minucie Legia fenomenalnie wykorzystała kontrę. Egzekutorem, a jakże – po raz kolejny Luquinhas, który popisał się znakomitym dryblingiem w polu karnym. Bardzo widowiskowa akcja. Ostatecznie Legia w pierwszej połowie, mimo prowadzenia, nie zachwyciła.

Po przerwie Bodo starało się naciskać, wielkiego spustoszenia pod bramką Artura Boruca jednak nie było. Warto odnotować tylko strzał głową w poprzeczkę oddany przez piłkarza gości, Sebastiana Tounektiego. Mecz zamknęła akcja rezerwowych Legii w doliczonym czasie drugiej połowy. Podanie Matthiasa Johanssona na gola zamienił król strzelców poprzedniego sezonu Ekstraklasy, Tomas Pekhart. Awans Wojskowych nie podlegał więc dyskusji.

W drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów Legia Warszawa podejmie estońską Florę Tallinn. Pokonanie tego przeciwnika sprawi, że podopieczni Czesława Michniewicza będą mieli zagwarantowany udział w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. Pierwsze spotkanie obu drużyn rozegrane zostanie na Stadionie Wojska Polskiego.

1. runda eliminacji LM: Legia Warszawa (Polska) – Bodo/Glimt (Norwegia) 2:0

Bramki: Luquinhas 40′, Pekhart 90+5′

Legia: Boruc – Hołownia, Wieteska, Jędrzejczyk – Mladenović, Slisz, Martins, Juranović (80′ Johansson) – Luquinhas, Emreli (83′ Pekhart), Kapustka (73′ Lopes)

Bodo/Glimt: Haikin – Hoibraaten, Lode, Moe (60′ Kvile) – Fet (90+2′ Hagen), Saltnes, Berg, Vetlesen (60′ Tounekti), Sampsted – Pernambuco (76′ Lindahl), Botheim (60′ Nordas)

Sędziował: Aristotelis Diamantopoulos (Grecja)