Piłkarze Śląska Wrocław zgodnie z przewidywaniami zameldowali się w drugiej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy. „Wojskowi” w rewanżowym spotkaniu z Paide postawili kropkę nad „i”, wygrywając 2:0.

Podopieczni Jacka Magiery estoński klub pokonali na wyjeździe 2:1, a w czwartek przed własną publicznością dopełnili dzieła. Wynik meczu w 41. minucie otworzył Patryk Janasik, który płaskim strzałem pokonał bramkarza rywali.

W drugiej połowie Śląsk przypieczętował swoje zwycięstwo, gdy w 66. minucie po wrzutce Waldemara Soboty gola zdobył Hiszpan Victor Garcia, ustalając rezultat spotkania.

Krzysztofa Mączyńskiego i spółkę po planowym zwycięstwie nad Paide czeka teraz trudniejsze zadanie. Ich najbliższym przeciwnikiem będzie ormiański Ararat Erywań.

Warto dodać, że to nie koniec polsko-estońskiej rywalizacji w europejskich pucharach. W przyszłym tygodniu w kwalifikacjach Ligi Mistrzów z Florą Tallin zagra Legia Warszawa.

Śląsk Wrocław – Paide Linnameeskond 2:0 (1:0)