Liczba tygodnia

Kliknij→

Szóste miejsce zajęła reprezentacja Polski w finale Speedway of Nations

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Szóste miejsce zajęła reprezentacja Polski w finale Speedway of Nations
Foto: Facebook Leonardo Bonucci
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Leonardo Bonucci i Giorgio Chiellini od wielu lat pozostają dobrymi przyjaciółmi zarówno na boisku, jak i poza nim. Wiadomo już jednak, że ten drugi od przyszłego sezonu nie będzie kontynuować kariery w barwach Juventusu. Młodszy ze stoperów postanowił w związku z tym pożegnać kolegę z linii obrony za pośrednictwem mediów społecznościowych.

 

Poniedziałkowy mecz przeciwko Lazio (2:2) był ostatnim dla Giorgio Chielliniego na Allianz Stadium w Turynie. Doświadczony piłkarz wyszedł na murawę w towarzystwie swoich dzieci, a po rozegraniu 17 minut (symboliczna liczba, bowiem bronił barw Juventusu przez 17 lat) został zmieniony przez Matthijsa de Ligta przy gromkiej owacji ze strony miejscowych kibiców. Następnie ruszył wzdłuż trybun, by przybijać piątki i rozdawać autografy, a po końcowym gwizdu odbyła się uroczysta ceremonia pożegnalna (w tym Paulo Dybali, który również opuszcza Juventus).

Wśród osób, które postanowiły w piękny sposób pożegnać Giorgio Chielliniego za pośrednictwem mediów społecznościowych znalazł się między innymi jego wieloletni partner z linii obrony, Leonardo Bonucci.

Byłeś przykładem, przewodnikiem, bratem, przyjacielem (…). Gra na boisku u twego boku była dla mnie zaszczytem i przywilejem, a przyjaźń z tobą poza boiskiem tym bardziej (…). Powodzenia legendo. Cokolwiek cię teraz czeka, zawsze będziesz najlepszy na swojej pozycji. Ta niewidzialna nić, która towarzyszyła nam podczas niezliczonych bitew piłkarskich, zarówno tych zwycięskich, jak i przegranych zawsze będzie nas łączyć. Dziękuję, kapitanie – napisał między innymi w poście na Facebooku.

Póki co nie wiadomo jeszcze, jaka przyszłość czeka Giorgio Chielliniego. Mówi się między innymi o zainteresowaniu ze strony klubów amerykańskiej ligi MLS.

Jordan Tomczyk

Najlepsze kursy piłkarskie online: