Liczba tygodnia

Kliknij→

Szóste miejsce zajęła reprezentacja Polski w finale Speedway of Nations

LICZBA TYGODNIA LOTTO

W cieniu półfinału tegorocznych mistrzostw Europy swój marsz po awans do piłkarskiej Ligi Mistrzów rozpoczęła w środę Legia Warszawa. Stołeczni w pierwszej rundzie kwalifikacji pokonali na wyjeździe Bodo/Glimt, choć przed spotkaniem nie byli faworytami bukmacherów.

Mistrzowie Polski starcie z norweskim zespołem zaczęli z wysokiego „C”. Już w 2. minucie po wspaniałym dośrodkowaniu w pole karne Kacpra Skibickiego futbolówkę do siatki skierował Luquinhas. W 41. minucie legioniści podwyższyli prowadzenie na 2:0, a na listę strzelców wpisał się Mahir Emreli. Azer doskonale wykorzystał rzut rożny.

Jeszcze przed przerwą bramkę kontaktową zdobyli gospodarze, którzy wykorzystali poważny błąd w kryciu warszawian. Gola do szatni głową zdobył Erik Botheim. W drugiej połowie Emreli znów doszedł do głosu, pokonując bramkarza rywali.

Wygrana 3:1 byłaby doskonałą zaliczką przed rewanżem. Byłaby, ale ostatecznie legioniści zwyciężyli 3:2, bo w 78. minucie po kolejnym koszmarnym błędzie w defensywie rezultat spotkania ustalił Pernambuco. Mistrzowie Polski w przypadku awansu, w następnej rundzie zmierzą się prawdopodobnie z Florą Tallin.

Należy przypomnieć, że od obecnego sezonu trafienia na wyjeździe nie liczą się już podwójnie.

Pierwsza runda eliminacji LM: Bodo/Glimt (Norwegia) 2:3 Legia Warszawa (Polska)