Liczba tygodnia

Kliknij→

Zaledwie tyle punktów zdobył w siedmiu startach dla Betard Sparty Wrocław w ostatnim meczu Tai Woffinden

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Zaledwie tyle punktów zdobył w siedmiu startach dla Betard Sparty Wrocław w ostatnim meczu Tai Woffinden

Piłka nożna. Kacper Kozłowski sprzedany do Brighton! Transfer z Pogoni Szczecin za ponad 10 milionów euro

NIECIECZA 04.12.2021 MECZ 17. KOLEJKA PKO EKSTRAKLASA SEZON 2021/22 --- POLISH FOOTBALL TOP LEAGUE MATCH: BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA - POGON SZCZECIN NZ KACPER KOZLOWSKI , BARTLOMIEJ KUKULOWICZ FOT. KAROL SLOMKA / 400mm.pl
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W środę rozstrzygnęła się przyszłość klubowa Kacpra Kozłowskiego. 18-latek, uznawany za jeden z największych polskich talentów ostatnich lat, opuszcza Pogoń Szczecin i przenosi się do Brighton and Hove Albion F.C. Jak poinformowały władze polskiego klubu, kwota transakcji jest ośmiocyfrowa.

 

O transferze pomocnika mówiło się już bardzo długo. W klubie przyznawano, że Kozłowskim interesuje się ponad 20 klubów. Jedną z ekip obserwujących zawodnika był m.in. Manchester City. Ostatecznie okazało się, że zawodnik zwiąże się z inną drużyną z Premiership, która była najbardziej zdeterminowana, aby go pozyskać.

Wszystko wskazuje na to, że transfer jest rekordowym w historii polskiej Ekstraklasy. Na konto Pogoni ma łącznie wpłynąć ponad 10 milionów euro. Co ważne, szczecinianie otrzymają również środki przy kolejnym transferze zawodnika.

– Zawsze przy tematyce transferowej pojawiają się medialne przecieki dotyczące kwoty transferowej. Raz są one bardziej zbliżone do prawdy, innym razem nie. Tym krokiem chcieliśmy uciąć pewne spekulacje i dać obraz tego, jakiej skali jest to transfer. Ośmiocyfrowa kwota w Euro to oczywiście dalej bardzo szerokie widełki, ale myślę, że zdecydowana większość kibiców właściwie odczyta ten przekaz – mówi Jarosław Mroczek, prezes Pogoni, w rozmowie z mediami klubowymi.

Najbliższą rundę zawodnik spędzi jednak poza Anglią. Kozłowski został bowiem wypożyczony do klubu Royale Union Saint-Gilloise, który obecnie zajmuje pierwsze miejsce w belgijskiej najwyższej klasie rozgrywkowej.

Kozłowski w tym sezonie PKO Ekstraklasy rozegrał 16 spotkań. W nich strzelił 3 gole i zanotował 2 asysty.