Główny partner portalu

Foto: Facebook FC Porto Iker Casillas
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Gwiazdy światowego futbolu muszą liczyć się z tym, że każdego dnia na ich temat pojawiają się najróżniejsze doniesienia i to nawet po zakończeniu sportowej kariery. Czasem jednak pewne informacje okazują się nierzetelne i wówczas piłkarze podejmują kroki prawne, aby bronić swojego dobrego imienia. Na taki właśnie ruch zdecydował się ostatnio Iker Casillas.

 

Wieloletni golkiper Realu Madryt postanowił wnieść pozew przeciwko dziennikarzowi telewizyjnemu, Jose Antonio Avilesowi. Sprawa dotyczy publikacji doniesień o rzekomym romansie byłego bramkarza z andaluzyjską piosenkarką, Sarą Dene. Casillas domaga się od Avilesa 30.000 euro odszkodowania za głoszenie nieprawdy. Jeśli sąd przychyli się do żądania strony powodowej, niewykluczone, że dziennikarz, a także firma Cuarzo (producent programu “Viva la vida”) będą musieli liczyć się nawet z sankcjami karnymi.

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach światło dzienne ujrzały “taśmy prawdy” Florentino Pereza. Prezes Realu Madryt obrażał na nich również Ikera Casillasa, którego nazwał między innymi pieskiem i salonową marionetką, a także jednym z największych oszustw w historii madryckiego klubu. Ciekawe, czy bramkarz zdecyduje się również na kroki prawne w stosunku do swojego byłego pracodawcy.

Jordan Tomczyk