Główny partner portalu

fot. Paweł Prochowski
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Reprezentacja Hiszpanii na ostatniej prostej przed mistrzostwami Europy rozegrała mecz towarzyski z Litwą. Zespół z Półwyspu Iberyjskiego odniósł przekonywujące zwycięstwo, wygrywając 4:0.

 

Faworyci za sprawą Guillamona błyskawicznie objęli prowadzenie, a przed przerwą futbolówkę w siatce umieścił jeszcze Diaz. W pierwszej połowie Hiszpanie mogli prowadzić już 3:0. Mogli, ale rzutu karnego nie wykorzystał Abel Ruiz, grający na co dzień w Bradze. Podopieczni De la Fuente w drugiej odsłonie spotkania za sprawą Mirandy i Puado dobili rywali.

To pierwszy od dawna zdecydowany triumf Hiszpanów, których ostatnie wyniki nie zachwycały. Kilka dni temu zremisowali 0:0 z Portugalią, a w marcu skromnie ograli Kosowo oraz Gruzję.

Warto dodać, że nasi grupowi przeciwnicy wyszli we wtorek na murawę w mocno eksperymentalnym, młodzieżowym składzie, bez swoich największych gwiazd.

W innych pojedynkach Czechy okazały się lepsze od Albanii (3:1), a Francuzi nie dali żadnych szans Bułgarii. „Trójkolorowi” pokonali ich 3:0 po golach Girouda i trafieniu Griezmanna.