Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów wywalczył w Gorzowie Andres Thomsen wygrywając pierwszy turniej Grand Prix w swojej karierze

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Piłka nożna. Hattrick Cristiano Ronaldo i sensacyjne zwycięstwo Szerszeni, czyli podsumowanie 29. kolejki Premier League

Kolejny tydzień z Premier League, jak zwykle dostarczył kibicom sporej dawki emocji. Manchester United powrócił na zwycięską ścieżkę, Watford zwyciężył z wyżej notowanym zespołem Southampton natomiast piłkarze Arsenalu Londyn po raz kolejny udowodnili, że kłopoty z początku sezonu już dawno ich opuściły i pewnie kroczą po miejsce w tabeli premiowane występami w Lidze mistrzów w przyszłym sezonie.

Manchester United – Tottenham 3:2

Obie ekipy do starcia podeszły w nieco odmiennych nastrojach. W zeszłym tygodniu gospodarze w derbach Manchesteru na Etihad Stadium polegli z drużyną prowadzoną przez Pepa Guardiolę aż 4:1. Koguty zaś w łatwy sposób rozprawiły się z Evertonem 5:0. Takie wyniki mogły zwiastować tylko jedno – świetne widowisko na Old Trafford. Spore oczekiwania, co do jakości spotkania na szczęście się spełniły, ponieważ obie ekipy zaserwowały nam niezły pokaz umiejętności. Choć wieczór ten niewątpliwie należał do Cristiano Ronaldo.37- latek w całym spotkaniu zdobył hattricka, a jego trzecia bramka dała ostatecznie zwycięstwo ekipie Ralfa Rangnicka. Zawodnicy Tottenhamu byli bardzo dobrze zorganizowani i wykorzystywali błędy obrony gospodarzy (rzut karny po dotknięciu piłki ręką przez Alexa Tellesa, czy gol samobójczy Harrego Maguire’a).

MVP: Cristiano Ronaldo

West Ham – Aston Villa 2:1

Pierwsza część spotkania nie przysporzyła kibicom zbyt wielu emocji. Nie uświadczyliśmy ogromnej liczby strzałów, bowiem zarówno gospodarze, jak i goście mieli po jednej groźnej sytuacji. Do przerwy na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.  Pierwsza bramka padła dopiero w 70. minucie po fantastycznym strzale Andriya Yarmolenki. Zawodnik nie krył swoich emocji po zdobytym golu, klęcząc i wznosząc ręce do nieba. Kolejne trafienie gospodarzy padło po 12. minutach. Pablo Fornals, wykorzystując sytuację z kontrataku zapewnił swojej drużynie prowadzenie na 2:0. Podopiecznym Stevena Gerrarda udało się zdobyć jedynie bramkę na 2:1 w 90. minucie. Po strzale Jacoba Ramseya Łukasz Fabiański został bez szans na obronę.

MVP: Andriy Yarmolenko

Arsenal – Leicester 2:0

Podopieczni Mikkela Artety w ostatnim czasie radzą sobie niesamowicie. W ostatnich pięciu spotkaniach zwyciężyli czterokrotnie, raz zanotowali remis. Pewnym więc było, że do spotkania z Leicester będą przystępować w roli faworyta. Już w 11. minucie zdobyli bramkę na 1:0. Z rzutu rożnego, strzałem głową popisał się Thomas Partey, asystował przy tym Gabriel Martinelli. Była to czternasta stracona bramka po stałym fragmencie gry przez podopiecznych Brendana Rodgersa. W drugiej części spotkania Caglar Soyuncu zagrał piłkę ręką w polu karnym. Po krótkiej analizie VAR sędzia podyktował rzut karny, którego z łatwością wykorzystał Alexandre Lacazette. Przez resztę spotkania zawodnicy Arsenalu kontrowali grę, a z zapowiadanego hitu wyszła totalna dominacja gospodarzy. Kanonierzy powrócili na czwartą pozycję, z jednym punktem nadwyżki nad Manchesterem United oraz trzema zaległymi meczami do rozegrania.

MVP: Alexandre Lacazette