Fot, media społecznościowe Górnika Zabrze

Kapitalne spotkanie zobaczyli kibice zgromadzeni na stadionie w Zabrzu, gdzie miejscowy Górnik zmierzył się z Legią Warszawa. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, ich ulubieńcy w końcówce doliczonego czasu gry wydarli cenne zwycięstwo! Ostatecznie Górnik wygrał 3:2, a fatalna passa Mistrza Polski trwa nadal.

Pierwsze poważne ostrzeżenie pod bramką Legii miało miejsce w 24. minucie kiedy to piłka po strzale Lukasa Podolskiego trafiła w poprzeczkę. W pierwszej połowie Górnik Zabrze wyprowadził dwa mocne ciosy. Worek z bramkami otworzył w 37. minucie Erik Janża. Chwilę później miało miejsce to, na co czekali fani gospodarzy od wielu tygodni. Lukas Podolski w końcu się przełamał i zdobył swojego premierowego gola w barwach Górnika.

Gdy wydawało się, że zabrzanie mają mecz pod kontrolą, do akcji w drugiej połowie wkroczyli zawodnicy gości. Wystarczyły trzy minuty, aby straty zostały odrobione. Najpierw gola strzałem głową zdobył Mateusz Wieteska. Chwilę później po strzale Ernesta Muciego koszmarny błąd popełnił Grzegorz Sandomierski i piłka wpadła do bramki. Obie drużyny strzelały gole, jednak dwukrotnie interweniował system VAR. Jednak decydujące słowo należało do gospodarzy. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry piękną bramkę głową zdobył Krzysztof Kubica, dzięki czemu zapewnił Górnikowi upragnione zwycięstwo.

Górnik Zabrze – Legia Warszawa 3:2 (2:0)

Gole: Erik Janża (37′), Lukas Podolski (39′), Krzysztof Kubica (90+6′) – Mateusz Wieteska (52′), Ernest Muci (54′)

Górnik: Sandomierski – Wiśniewski, Janicki, Gryszkiewicz – Dadok, Stalmach (67′ Kubica), Manneh (86’ Bainović), Janża – Nowak (60′ Krawczyk) – Podolski (86′ Cholewiak), Jimenez

Legia: Miszta – Johansson, Wieteska, Jędrzejczyk – Ribeiro (46′ Skibicki), Josue, Kharatin (46′ Slisz), Mladenović – Muci (76′ Lopes), Pekhart (Emreli 46′), Luquinhas (90+1′ Włodarczyk)

Żółte kartki: Dadok, Manneh – Kharatin, Slisz, Jędrzejczyk, Josue