Mateo Kovacić / Fot. Premier League

Świetnie zapowiadało się niedzielne starcie na Stamford Bridge pomiędzy Chelsea a Liverpoolem. Hit 21. kolejki Premier League nie zawiódł i po emocjonującym spotkaniu drużyny podzieliły się punktami. Pięknym trafieniem popisał się pomocnik „The Blues” – Mateo Kovacić.

Goście znakomicie weszli w spotkanie i prowadzili już 2:0 dzięki bramkom Sadio Mane i Mohameda Salaha. Jednak pod koniec pierwszej połowy do głosu doszła Chelsea. Kontaktowe trafienie zaliczył Mateo Kovacić, który popisał się pięknym uderzeniem zza pola karnego. Chorwat cofając się oddał fenomenalny strzał z powietrza, nie dając najmniejszych szans bramkarzowi.

W doliczonym czasie pierwszej części gry do wyrównania doprowadził Christian Pulisic. W drugiej połowie kibice nie oglądali już bramek i spotkanie ostatecznie zakończyło się remisem 2:2.

W tabeli Premier League na pewnym prowadzeniu znajduje się Manchester City. Drugą pozycję utrzymała Chelsea, która ma tylko punkt przewagi nad Liverpoolem. Dodajmy, że podopieczni Jurgena Kloppa mają do rozegrania jedno zaległe spotkanie.

Chelsea – Liverpool 2:2 (2:2)

Bramki: Kovacić (42′), Pulisic (45′) – Mane (9′), Salah (26′)

Chelsea: Mendy – Chalobah (70′ Jorginho), Thiago Silva, Rudiger; Azpilicueta, Kante, Kovacić, Alonso, Mount, Havertz (79′ Hudson-Odoi), Pulisic

Liverpool: Kelleher – Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Tsimikas, Fabinho, Henderson, Milner (69′ Keita), Mane (90′ Jones), Salah, Jota (69′ Oxlade-Chamberlain)