Główny partner portalu

Piłka nożna. Euro 2020: Starcie gigantów na Wembley. Czy Szwedzi pójdą za ciosem? (ZAPOWIEDŹ)

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W ostatnim dniu rywalizacji w ramach 1/8 finału dojdzie do prawdziwego starcia „wagi ciężkiej”. Reprezentacja Anglii podejmie bowiem „u siebie” drużynę niemiecką. Z kolei w drugim meczu pogromcy reprezentacji Polski – Szwedzi, zmierzą się z naszymi wschodnimi sąsiadami – Ukraińcami.

 

AngliaNiemcy (Londyn, godz. 18:00)

Przed rozpoczęciem turnieju obydwie ekipy wymieniane były w gronie kandydatów do medali, a nawet mistrzowskiego tytułu. Żadna z nich nie zachwyciła jednak w fazie grupowej. Anglicy w trzech meczach zdołali wbić swoim rywalom zaledwie dwie bramki (obydwie autorstwa Raheema Sterlinga), zaś Niemcy byli o krok od odpadnięcia z rywalizacji, kiedy to dwukrotnie przegrywali na Allianz Arena z Węgrami. „Wyspiarze” liczą przede wszystkim na przełamanie w wykonaniu króla strzelców Premier League – Harrego Kane’a. Z kolei nasi zachodni sąsiedzi chcą już zapomnieć o meczach z Francją oraz „Madziarami”, wierząc w to, że ich drużyna zaprezentuje się równie efektownie, jak w starciu z Portugalią, kiedy to odniosła jedyne jak do tej pory, efektowne zwycięstwo.

Szwecja – Ukraina (Glasgow, godz. 21:00)

Pomimo korzystnego wyniku już w pierwszym meczu turnieju przeciwko Hiszpanii, reprezentacja Szwecji spotkała się z niemałą krytyką ze względu na niezwykle defensywny styl gry. W starciu z naszą drużyną Skandynawowie udowodnili jednak, że potrafią hurtowo trafiać do siatki. Najlepszym strzelcem pozostaje Emil Forsberg (3 gole), jednak nie mniej groźni pozostają Alexander Isak, czy też Dejan Kulusevski. Z kolei Ukraińcy zdołali pokonać w fazie grupowej jedynie debiutującą Macedonię Północną. Niemniej, w spotkaniu z faworyzowaną Holandią pokazali charakter, kiedy to od stanu 0:2 zdołali doprowadzić do remisu. Póki co skutecznością wykazują się przede wszystkim Andrij Jarmołenko oraz Roman Jaremczuk (po dwa gole), jednak Szwedzi słyną z dobrej gry defensywnej i nie jest łatwo wpakować piłkę do ich siatki.