W rozegranym w Sankt Petersburgu spotkaniu piłkarskich Mistrzostw Europy faworyzowani Belgowie ograli Finów 2:0 i przypieczętowali pierwsze miejsce w grupie B. Mimo olbrzymiej przewagi Czerwone Diabły oba gole strzeliły dopiero w końcówce. Porażka sprawiła, że Finlandia wciąż nie jest pewna gry w fazie pucharowej.

Początek meczu to dużo walki w środku pola obu drużyn. Pierwszą groźną akcję przeprowadził Belg Romelu Lukaku, jednak był na pozycji spalonej. Czerwonym Diabłom często brakowało ostatniego podania, które otworzyłoby drogę do bramki Lukasa Hradecky’ego. W 37 minucie Lukaku ponownie próbował, tym razem z główki, jednak jego uderzenie było stanowczo za lekkie. Kilka minut później kąśliwy strzał oddał Doku. Belgia totalnie dominowała (Finlandia nie oddała żadnego strzału), jednak nie potrafiła przełożyć tego na zdobycz bramkową.

Początek drugiej połowy nie zmienił obrazu gry. W 63 minucie przed stuprocentową szansą stanął Eden Hazard, lecz Hradecky świetnie spisał się w bramce. Kilka minut później Lukaku trafił do siatki, ale po analizie VAR sędzia uznał że ponownie był na spalonym. Belgowie dopięli swego po rzucie rożnym. Najpierw w poprzeczkę z główki trafił Vermaelen, następnie piłka odbiła się Hradecky’ego i minęła całym obwodem linię bramkową. Trafienie zaliczono jako gol samobójczy bramkarza Finlandii. W 81 minucie wynik podwyższył, tym razem udanie, Lukaku. Belgia dopiero w końcówce udowodniła swoją ewidentną wyższość.

Dzięki zwycięstwu Czerwone Diabły z kompletem punktów wygrały grupę B. Finlandia z 3 punktami zajęła trzecie miejsce, co powoduje, że piłkarze ze Skandynawii muszą czekać na rezultaty spotkań w innych grupach, by dowiedzieć się, czy zagrają w 1/8 finału.

Euro 2020. Grupa B: Belgia – Finlandia 2:0

Bramki: Hradecky 74′ (s.), Lukaku 81′

Belgia: Courtois – Vermaelen, Denayer, Boyata, – Chadli, Witsel, De Bruyne (90+1′ Vanaken), Trossard (76′ Meunier) – E. Hazard, Lukaku (84′ Benteke), Doku (76′ Batshuayi)

Finlandia: Hradecky – Uronen (70′ Alho), O’Shaughnessy, Arajuuri, Toivio, Raitala – Kamara, Sparv (59′ Schueller), Lod (90+1′ Forss) – Pukki (90+1′ Jensen), Pohjanpalo (70′ Kauko)

Sędziował: Felix Brych (Niemcy)