Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera
Foto : Facebook Eric Cantona
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W tym roku czekają nas emocje związane z piłkarskim mundialem. Turniej po raz pierwszy w historii odbędzie się jesienią, a jego gospodarzem będzie Katar. Wśród działaczy, trenerów oraz zawodników pojawiają się głosy krytyczne wobec takiego właśnie rozwiązania. Swoją opinię postanowił wyrazić również Eric Cantona.

 

Katar stanie się w tym roku pierwszym krajem arabskim, który zorganizuje piłkarski mundial. Bogaci szejkowie nie szczędzą środków, aby impreza przebiegła jak należy. Świadczą o tym chociażby nowoczesne stadiony, luksusowe hotele, czy też rozbudowana infrastruktura drogowa. Mimo to, nie brak opinii, że kraj ten otrzymał prawo organizacji imprezy wyłącznie ze względu na pokaźne fundusze, nie dysponując przy tym praktycznie żadną, piłkarską tradycją.

Ostatnio w tym właśnie tonie postanowił wypowiedzieć się Eric Cantona. Legendarny piłkarz Manchesteru United skrytykował FIFA za powierzenie Katarowi najważniejszego, futbolowego turnieju.

Mówiąc szczerze, nie dbam zbytnio o zbliżający się mundial. Tak naprawdę nie traktuję go jako prawdziwych mistrzostw świata. Nie jestem przeciwny powierzaniu organizacji turnieju krajom, w których istnieje futbolowy potencjał, takim jak RPA, czy też Stany Zjednoczone. Ale Katar… To nie jest kraj żyjący piłką. Tu chodzi tylko i wyłącznie o pieniądze, a poza tym nie podoba mi się sposób, w jaki traktowani są robotnicy budujący stadiony. To okropne – powiedział dla Sportsmail.

Tegoroczny mundial w Katarze rozpocznie się 21 listopada, a zakończy 18 grudnia. Katar jako gospodarz nie musiał brać udziału w kwalifikacjach i automatycznie trafił do grupy A, z Ekwadorem, Senegalem oraz Holandią. Obecnie drużyna z Półwyspu Arabskiego zajmuje 49 miejsce w rankingu FIFA.

Jordan Tomczyk

Najlepsze kursy piłkarskie online: