Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów wywalczył w Gorzowie Andres Thomsen wygrywając pierwszy turniej Grand Prix w swojej karierze

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów wywalczył w Gorzowie Andres Thomsen wygrywając pierwszy turniej Grand Prix w swojej karierze

Piłka nożna. Eliminacje MŚ: Ból głowy Czesława Michniewicza. Na których napastników powinien postawić? (analiza)

Foto: Facebook Łączy nas piłka
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Do meczu reprezentacji Polski w finale baraży o awans na tegoroczny mundial pozostało zaledwie kilkanaście dni. Wszyscy zadają sobie pytanie, w jakim ustawieniu zagramy przeciwko Szwedom, lub Czechom. Wydaje się, że przy układaniu jednej z kluczowych formacji, trenera Czesława Michniewicza czeka prawdziwy ból głowy.

 

Mowa konkretnie o formacji ataku, w której nie brakuje zawodników znajdujących się ostatnio w rewelacyjnej dyspozycji strzeleckiej. Pewniakiem na ten moment wydaje się jedynie Robert Lewandowski. Pytanie, czy u jego boku zagra Arkadiusz Milik, czy też Krzysztof Piątek. A może trener Michniewicz postawi na odważny wariant z trójką napastników? Przeanalizujmy zatem ich szanse na występ.

Robert Lewandowski (Bayern Monachium)

Gwiazdor Bayernu od lat uchodzi za jednego z najlepszych napastników na świecie. W tym sezonie potwierdza wysoką klasę, bijąc kolejne rekordy. Ostatnio ustrzelił hat tricka w meczu Ligi Mistrzów przeciwko Salzburgowi, notując tym samym siódmy sezon z rzędu z minimum czterdziestoma golami na koncie. Na Robercie Lewandowskim można polegać jak na Zawiszy i chyba nikt nie ma wątpliwości, że 29 marca wybiegnie na boisko od pierwszej minuty.

Arkadiusz Milik (Olympique Marsylia)

Początek bieżącego roku w wykonaniu Arkadiusza Milika jest doprawdy imponujący. Polak zdobywa bramki dla swojej drużyny na wszystkich trzech frontach (Ligue 1, Puchar Francji, Liga Konferencji Europy) i podobnie, jak Robert Lewandowski, ustrzelił nie tak dawno hat tricka (w meczu z Angres na początku lutego). Śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że zdrowy Milik, to skuteczny Milik. Martwić może jedynie jego rzekomy konflikt z trenerem Jorge Sampaolim, który nie zawsze stawia na niego od pierwszej minuty.

Krzysztof Piątek (ACF Fiorentina)

Niegdyś imponował skutecznością w barwach Genoi i Milanu. Po przenosinach do Herthy nie wiodło mu się już tak dobrze. Ostatecznie wrócił do Włoch i z miejsca stał się jedną z kluczowych postaci Fiorentiny. Spisuje się na tyle dobrze, że otrzymał nawet tytuł najlepszego piłkarza miesiąca swojej nowej drużyny. Po Dusanie Vlahovicu, (odszedł do Juventusu) nikt już raczej nie płacze w Stolicy Toskanii.

Na podstawie powyższej analizy można dojść do wniosku, że wszyscy wymienieni napastnicy dostarczają argumentów trenerowi Czesławowi Michniewiczowi. Nie zapominajmy przy tym o Adamie Buksie oraz Karolu Świderskim, którzy również nie pozostają bez szans na występ, choć raczej nie od pierwszej minuty. Tak, czy owak, kibice z „Kraju nad Wisłą” są niezwykle ciekawi, jakiego wyboru dokona selekcjoner reprezentacji Polski w kontekście formacji ofensywnej.

Jordan Tomczyk