WARSZAWA 09.10.2021 MECZ ELIMINACJE DO MISTRZOSTW SWIATA 2022 GRUPA I: POLSKA - SAN MARINO --- FIFA WORLD CUP 2022 QUALIFYING ROUND GROUP I MATCH IN WARSAW: POLAND - SAN MARINO MIRKO PALAZZI MICHAL HELIK FOT. JACEK PRONDZYNSKI/ 400mm.pl

Reprezentacja Polski zgodnie z planem nie dała żadnych szans drużynie San Marino w eliminacjach do przyszłorocznych mistrzostw świata. Biało-czerwoni zaaplikowali swoim rywalom pięć goli, zachowując przy tym czyste konto.

Innego wyniku niż wyraźna wygrana naszego zespołu z najsłabszą ekipą w grupie po prostu być nie mogło. Polacy od początku całkowicie zdominowali wydarzenia na wypełnionym po brzegi PGE Narodowym i nawet na chwilę nie oddali inicjatywy swoim przeciwnikom.

Podopieczni Paulo Sousy swoją przewagę optyczną na boisku błyskawicznie zamienili na gola. Już w 10. minucie worek z bramkami rozwiązał Karol Świderski, który po wrzutce Przemysława Płachety głową wpakował piłkę do siatki. Chwilę później „kopciuszek” pechowo wbił sobie samobója i do przerwy Robert Lewandowski i spółka prowadzili 2:0.

Po powrocie z szatni Biało-Czerwoni dopełnili dzieła. W 50. minucie prowadzenie na 3:0 z bliskiej odległości podwyższył Tomasz Kędziora, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym. W 84. minucie na listę strzelców wpisał się grający w amerykańskiej lidze Adam Buksa, a w doliczonym czasie gry rezultat spotkania ustanowił Krzysztof Piątek.

Ważną chwilą na warszawskim obiekcie było pożegnanie Łukasza Fabiańskiego. Nasz bramkarz zakończył w sobotę swoją przygodę z reprezentacją i zalany łzami opuścił murawę w drugiej połowie.

Teraz przed Polakami znacznie trudniejsze zadanie. W najbliższy wtorek czeka ich mecz z Albanią, która dwukrotnie okazała się lepsza od Węgier i w tym momencie zajmuje drugie miejsce w tabeli.

Polska – San Marino 5:0

Bramki: 1:0 Świderski (10.), 2:0 Brolli (20. sam.), 3:0 Kędziora (50.), 4:0 Buksa (84.), 5:0 Piątek (90.)