Główny partner portalu

fot. pixabay.com
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Reprezentacja Niemiec wykonała już swoje zadanie i jako pierwsza z europejskich drużyn awansowała do przyszłorocznych mistrzostw świata w Katarze.

 

Nasi zachodni sąsiedzi strzelili Macedonii Północnej cztery gole, zachowując przy tym czyste konto. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie. Najmocniej z podopiecznych Hansa Flicka błyszczał Timo Werner, który dwukrotnie wpakował futbolówkę do siatki. Oprócz niego na listę strzelców wpisali się pomocnik Chelsea Londyn, Kai Havertz oraz Jamal Musiala z Bayernu Monachium.

Niemcy wygrali siedem z ośmiu spotkań i z pokaźnym bilansem bramek 23:3 są już pewni wyjazdu do Kataru. O miejsce barażowe w tej grupie walczą Rumuni, Ormianie i właśnie Macedończycy.

W innych poniedziałkowych meczach Holandia zgodnie z przewidywaniami rozbiła Gibraltar 6:0, Walia skromnie pokonała 1:0 Estonię, a Chorwaci podzielili się punktami ze Słowacją (2:2). Warto odnotować też triumf Rosji nad Słowenia.

We wtorek w ślady Niemców będą mogli pójść Duńczycy. Skandynawowie po siedmiu kolejkach mogą pochwalić się kompletem punktów.